Zpěvačka Shakira byla obviněna z daňového úniku. Podle úřadů nezaplatila 374 milionů korun

Známá kolumbijská zpěvačka Shakira čelí obvinění ze strany španělských úřadů. Podle serveru The Guardian byla zpěvačka obviněna z toho, že se vyhnula placení daní v celkové výši 14,5 milionu euro, v přepočtu 374 milionů korun.
Logo Fondik.cz
Od
redakce Fondik.cz
Kategorie:
Zajímavosti ze světa financí
15/12/2018

Shakira se placení daně vyhnula tím, že uvedla, že bydlí na Bahamách, kde panují výhodné daňové podmínky. Ve skutečnosti však žila v Katalánsku se svým partnerem, fotbalistou Gerard Piqué, a dvěma dětmi, které spolu mají.

Podle úřadů Shakira několik let neplatila daně, i když měla

Shakira kdysi na Bahamách skutečně žila a do Katalánska se přestěhovala v roce 2015. Úřady ji však viní z toho, že ve svých daňových přiznáních uvedla, že na Bahamách žila i v letech 2012 až 2014. V té době již ale pobývala v Katalánsku, kde také měla zaplatit daně, což neudělala.

V tuto chvíli je zpěvačka obvniněna a čeká se na rozhodnutí soudce, který rozhodne, zda bude stíhána.

Shakira není první celebritou, která v posledních letech čelí problémům s placením daní. Z daňového úniku byl v červenci roku 2016 obviněn fotbalista Lionel Messi a jeho otec. Před pěti měsíci byl pak z daňového úniku obviněný i další slavný fotbalista Cristiano Ronaldo, který se k činu přiznal a zaplatil vysokou pokutu 19 milionů euro (490 milionů korun), aby se vyhnul dvouletému trestu vězení.