Zvládl cestu z Antarktidy na jižní pól. Největší výzvou pro něj bylo překonání samoty

Colin O'Brady jako teprve 29. člověk na světě zvládl náročnou cestu z Antarktidy na jižní pól. U sebe měl jen potřebné zásoby, cestoval na lyžích a v náročných podmínkách, ale i tak výzvu zvládl za pouhých 40 dní. Nejnáročnější prý bylo překonání samoty, svěřil se webu CNBC.
Logo Fondik.cz
Od
redakce Fondik.cz
Kategorie:
Zajímavosti ze světa financí
20/12/2018

O'Bradyho život poznamenala před několika lety nehoda, při které si poranil nohy, a to dokonce tak moc, že doktoři zpochybňovali, zda bude ještě někdy normálně chodit. O'Brady se však rozhodl, že se nevzdá, začal cvičit a pravidelně chodit, až postupně objevil kouzlo extrémního cestování.

Zanechal kariéry ve financích, aby se mohl věnovat cestování

Překonávání náročných výzev se mu zalíbilo natolik, že se v roce 2008 rozhodl ukončit kariéru ve financích, odejít z práce, a naplno se věnovat cestování. Jeho zatím nejnáročnější expedicí byla cesta z Antarktidy na jižní pól.

Zatímco fyzické překážky se mu na své výpravě podařilo překonat a nad O'Bradyho náročnými výkony by dnes doktoři kroutili hlavou, tou hlavní věcí, které musel při cestování zmrzlou krajinou čelit, byla samota.

"Jsem stále sám, obklopený bílou nicotou. Bude velmi zvláštní se znovu vrátit do normálního života," napsal si O'Brady do svého deníku 3 míle od jižní pólu, kde jeho cesta končila.

O'Brady se svěřil, že když mu bylo opravdu těžko a cítil, že na něj samota doléhá, energii mu dodávalo to, že myslel na úspěchy ostatních lidí. Často například vzpomínal na svého oblíbeného zpěváka Paula Simona, držitele cen Grammy, a pouštěl si jeho album Graceland, které mu pomohlo nejtěžší chvíle překonat.

O'Brady nakonec svou cestu úspěšně zvládl a těší ho prý hlavně to, že jeho příběh může být inspirací pro velkou spoustu lidí.

"Největší radost mám z toho, že můžu mou expedici sdílet s novou generací v naději, že lidi inspiruji k tomu, aby si stanovili cíle, žili aktivní a zdravý život a snažili se si splnit i ty největší sny," říká O'Brady. "Doufejme, že tento projekt poukáže na důležitost ochrany naší planety, a že lidem ukáže, že nic není nemožné."