Clear Deal od J&T Banky – recenze 2021

Bezplatný bankovní účet, který je zároveň cestou ke snadným a výhodným investicím – přesně to nabízí J&T Banka v podobě svého produktu Clear Deal. Jaké investice vám přes něj banka zprostředkuje a s jakým zhodnocením? Měli byste ho zkusit, i když s investováním zatím nemáte žádné zkušenosti? Nejen na tyto otázky odpovídáme v článku.
Logo Fondik.cz
Od
redakce Fondik.cz
3/3/20

Co je Clear Deal a k čemu slouží?

Clear Deal od J&T Banky funguje jako bankovní účet a zároveň jako pomyslná vstupní brána k investičním produktům. Můžete přes něj investovat do fondů, dluhopisů nebo termínovaných vkladů a své investice tak přehledně spravujete na jednom místě.

Do čeho se dá investovat přes účet Clear Deal?

Clear Deal umožňuje přístup k hned třem základním investičním produktům – podílovým fondům, termínovaným vkladům a dluhopisům. Zde je stručná charakteristika každého z nich:

1. Podílové fondy

Podílový fond je soubor dílčích investic mnoha lidí, kteří se do něj rozhodnou vložit své finance. O jejich investice se poté stará investiční společnost, v tomto případě tedy J&T Banka. Existuje mnoho různých fondů od konzervativních až po rizikovější, vybere si mezi nimi tak každý typ investora. Výhodou je, že vložené prostředky můžete kdykoliv vybrat, protože nejsou vázány určitým datem. Menší nevýhodou je pak to, že se na ně nevztahuje zákonné pojištění vkladů.

2. Termínované vklady

Termínovaný vklad funguje jako spořicí účet – vložíte si na něj určitý obnos a necháte ho úročit. Na termínovaném vkladu je však tento obnos pevně zafixován po určitou dobu, nemůžete tím pádem peníze přidávat ani vybírat. Úrok je garantovaný a vklad ze zákona pojištěný, jedná se tedy o velmi bezpečnou cestu ke zhodnocení vašich peněz.

Více informací o termínovaných vkladech J&T Banky jsme pro vás sepsali tady.

3. Dluhopisy

Dluhopisy jsou cenné papíry, které používají především firmy pro svůj rozvoj. Vydají dluhopisy s určitou dobou splatnosti a úrokem, které si od nich koupí investor s tím, že v uvedené době splatnosti se mu peníze vrátí a přibude k nim ještě daný úrok. Koupený dluhopis můžete také kdykoliv zase prodat (to za vás obstará obchodník, v tomto případě opět J&T Banka). Nabízí tedy poměrně bezpečnou investici s vyšším výnosem než termínované vklady, avšak bez pojištění vkladu.

Jaké jsou nejpopulárnější fondy, do kterých investovat přes Clear Deal?

1. J&T Money

Fond J&T Money představuje ideální průsečík mezi vysokým výnosem a nízkou kolísavostí. Investuje totiž především do firemních dluhopisů, u kterých je minimální riziko, že nebudou řádně splaceny. Jeho zhodnocení se v průměru pohybuje okolo 4 % ročně, což převyšuje zhodnocení u spořicích účtů i termínovaných vkladů.

Kromě výnosu je ale vždy nutné sledovat také poplatky. U fondu J&T Money je roční poplatek za správu stanoven na 1 % z investované částky. Investovat navíc můžete už od 300 Kč a klidně jen na jediný rok, takže je vhodný opravdu pro každého a nemusí se ho bát ani začínající investoři.

Podrobnou recenzi fondu J&T Money si můžete přečíst v tomto článku.

2. J&T Bond

I fond J&T Bond investuje převážně do pečlivě vybraných podnikových dluhopisů, avšak s vyšším investičním horizontem (plánovanou dobou investice) než J&T Money. Jeho zhodnocení se pohybuje okolo 4,70 % ročně.

Roční poplatek je opět 1 % a nejnižší možná investice pouhých 300 Kč. Investujete však vždy minimálně na 3 roky, J&T Bond je tedy vhodný pro ty, kdo hledají dlouhodobější investici. Díky možnosti nízké vstupní investice je ale pro opatrné začátečníky vhodný úplně stejně jako J&T Money.

Podrobnou recenzi fondu J&T Money si můžete přečíst v tomto článku.

Jak si založit účet Clear Deal?

Stačí vyplnit tento registrační formulář na stránkách J&T Banky.

OTEVŘETE SI ÚČET CLEAR DEAL

Co je to klub Magnus a jak funguje?

Klub Magnus je věrnostní program J&T Banky pro klienty, kteří investují prostřednictvím účtu Clear Deal. Za jakékoliv aktivní investování (mimo fond J&T Combi) získávají od banky body, které pak mohou převést do různých odměn. Ty mají podobu slev na turistické pobyty u nás i v zahraničí, gastronomické nebo sportovní zážitky, kosmetická ošetření a nákupy různého zboží od šperků až po elektroniku. Tady jsou 2 příklady z momentální nabídky odměn:

  • Za investice v celkové výši 179 000 Kč nasbíráte dohromady 2 864 bodů. Z toho 2 850 bodů využijete na nákup voucheru na celodenní vstup do Aqualandu Moravia včetně wellness. Voucher vám poskytne 32% slevu na vstupném, za které tak zaplatíte jen 712,50 Kč.
  • Za investice v celkové výši 400 000 Kč nasbíráte dohromady 6 400 bodů. Využijete je na nákup voucheru, který vám poskytne 20% slevu na konzumaci jakéhokoliv jídla a pití v pražském Buddha Baru až do celkové hodnoty 2 000 Kč. Zaplatíte tedy 1 600 Kč.

Závěr

Clear Deal představuje ideální produkt pro zkušené i začínající investory. Jeho hlavními přednostmi jsou jednoduchost, rozmanitost investičních produktů, vysoké výnosy a možnost investic jak v řádu pouhých stovek, tak v řádu milionů. O vaše investice se navíc stará stabilní instituce, jakou J&T Banka je, a můžete si tak být jistí, že vaše peníze jsou v bezpečí.