TransferWise - recenze, poplatky, důvěryhodnost

Hledáte způsob jak se při převodu mezi měnami vyhnout vysokým bankovním poplatkům a získat co nejvýhodnější kurz? S tím vám může pomoci služba TransferWise, která slibuje několikanásobně levnější převody, než poskytují banky. My jsme v naší recenzi ohodnotili její nejdůležitější parametry a zjistili, co je na tom pravdy.
Logo Fondik.cz
Od
redakce Fondik.cz
10/10/20

1. Důvěryhodnost služby TransferWise

Služba byla založena roku 2011 ve Velké Británii a na její činnost dohlíží hned několik finančních autorit, mezi nimi například FCA, která spadá přímo pod centrální britskou banku Bank of England. Za projektem totiž stojí dva Estonci, Kristo Käärmann a Taavet Hinrikus, kteří dlouhodobě pracují v Londýně.

Jako cizinci pracující v zahraničí často potřebují posílat peníze na účet v jiné měně, což znamená nevýhodný kurz a vysoké poplatky ze strany banky. Právě kvůli nespokojenosti s drahými převody tak vyvinuli službu TransferWise, která je zjednodušila a zlevnila pro všechny, kdo se do té doby potýkali se stejným problémem. Že je takových lidí spousta dokazují desítky tisíc recenzí na portálu TrustPilot, kde od nich služba získala hodnocení 4,6 hvězdiček z pěti.

Důvěryhodnost služby TransferWise hodnotíme: 10/10

VYZKOUŠEJTE TRANSFERWISE ZDARMA

2. Podporované měny

Přes TransferWise lze převádět mezi více než 50 světovými měnami. Patří mezi ně euro, česká koruna, americký dolar, britská libra, švýcarský frank, chorvatská kuna, polský zlotý, maďarský forint, dánská koruna, švédská koruna, norská koruna, turecká lira, ukrajinská hřivna, izraelský šekel, rumunský nový lei, ruský rubl, australský dolar, bangladéšská taka, bulharský lev, chilské peso, čínský jüan, egyptská libra, gruzínský lari, hongkongský dolar, kanadský dolar, indická rupie, japonský jen, jihokorejský won, marocký dirham, mexické peso, nepálská rupie, novozélandský dolar, peruánský nuevo sol, filipínské peso, pákistánská rupie, singapurský dolar, thajský baht, vietnamský dong a jihoafrický rand a mnoho dalších.

Podporované měny hodnotíme: 10/10

3. Kurzy

Jedním ze způsobů, jak vám TransferWise šetří peníze, je používání mezibankovního kurzu pro převody mezi měnami. Jak se liší od toho bankovního? Pojďme se podívat na několik příkladů pro kurz eura:

 • TransferWise – kurz odpovídá 26,420 Kč za 1 €
 • ČSOB – kurz odpovídá 27,397 Kč za 1 €
 • Komerční banka – kurz odpovídá 27,420 Kč za 1 €
 • AirBank – kurz odpovídá 27,298 Kč za 1 €
 • Česká spořitelna – kurz odpovídá 27,347 Kč za 1 €
 • Moneta Money Bank – kurz odpovídá 27,524 Kč za 1 €.

Kurzy hodnotíme: 10/10

4. Poplatky

Další věc, díky které se TransferWise oproti běžnému bankovnímu převodu do cizí měny vyplatí, je velmi nízký poplatek. Poplatky se liší podle převáděné sumy i měny. U evropských měn se zpravidla pohybují kolem 0,5 % a stoupají maximálně k 1 %, u některých mimoevropských měn mohou pak stoupnout ještě o několik desítek procenta výše - rozhodně to ale není pravidlo. Například při převádění novozélandského dolaru činil poplatek necelých 0,6 % z celkové částky.

Výši poplatku vždy zjistíte hned při zadávání transakce. I v tomto případě se podíváme na porovnání s bankami u modelového příkladu, kdy převádíme 10 000 Kč na eura:

 • TransferWise – poplatek činí 47,71 Kč
 • ČSOB – poplatek činí 250 Kč
 • Komerční banka – poplatek činí 195 Kč
 • AirBank – poplatek činí 100 Kč
 • Česká spořitelna – poplatek činí 220 Kč
 • Moneta Money Bank – poplatek činí 220 Kč.

Poplatky hodnotíme: 10/10

5. Limity

Také limity pro maximální převedenou částku se liší podle měny. Navíc jsou jinak stanoveny pro platbu převodem a kartou a kromě toho mohou být někdy různé také pro platbu odeslanou a přijatou. Jsou však zpravidla poměrně velkorysé, jak můžete vidět níže u několika příkladů limitů pro nejpoužívanější měny:

 • euro: maximálně 1 200 000 eur převodem a 2 500 eur kartou
 • americký dolar: maximálně 1 000 000 dolarů převodem, 2 000 dolarů denně debetní kartou a 8 000 dolarů týdně kreditní kartou
 • britská libra: maximálně 1 000 000 liber převodem a 10 000 liber kartou
 • polský zlotý: maximálně 5 000 000 zlotých převodem a 10 000 zlotých kartou
 • dánská koruna: maximálně 8 500 000 korun převodem a 20 000 korun kartou
 • česká koruna: maximálně 25 000 000 korun převodem a 300 000 korun kartou.

Limity hodnotíme: 9/10

VYZKOUŠEJTE TRANSFERWISE ZDARMA

6. Další nabízené služby

TransferWise rozšířil svoji nabídku o další užitečné služby, které vám usnadní transakce a správu financí v různých měnách. Ocení je nejen ti, kdo pracují v zahraničí, ale i cestovatelé nebo třeba studenti na zahraničních stážích. O jaké služby se jedná?

 • zahraniční účet:

Registrací na portálu TransferWise získáte možnost bezplatně využívat zahraniční účet, který je možné vést v několika měnách najednou. Mezi nimi lze převádět peníze během pár sekund a s výhodným mezibankovním kurzem. Přijímání plateb v eurech, britských librách, polských zlotých a amerických, novozélandských i australských dolarech je zcela zdarma.

Transakce vyžadující konverzi mezi dalšími měnami nebo mezi měnami, které na účtu nevedete, jsou pak zpoplatněny menším poplatkem. Ten začíná na přibližně 0,35 % z celkové částky. Za odchozí platby je dále fixní poplatek ve výši 65 pencí. Opět platí, že přesnou výši poplatku vždy zjistíte hned při zadávání platby.

 • debetní karta:

K vašemu zahraničnímu účtu můžete získat debetní kartu MasterCard. Zdarma s ní lze platit v měnách, ve kterých je veden váš TransferWise účet, a také vybírat v těchto měnách hotovost z bankomatů až do celkové částky odpovídající 200 britských liber za měsíc. Abyste získali kartu zcela zdarma, stačí si vložit na účet alespoň 20 liber (nebo ekvivalent částky v jiné měně). Pokud vklad provést nechcete, zaplatíte za její zaslání 5 liber.

Další nabízené služby hodnotíme: 10/10

7. Zákaznická podpora

Zákaznickou podporu lze kontaktovat prostřednictvím e-mailu, telefonu nebo online chatu, ke kontaktním údajům se však dostanete až po přihlášení do svého uživatelského účtu na TransferWise. Podpora je velice rychlá a nápomocná, nevýhodou ale je, že je dostupná pouze v několika světových jazycích. Pomoci v českém jazyce se tedy bohužel nedočkáte.

Zákaznickou podporu hodnotíme: 7/10

8. Závěrečné zhodnocení

Největšími přednostmi služby jsou finanční úspora a transparentnost. Kromě toho oceňujeme možnost provádět výhodné převody s minimálními poplatky i v rámci zahraničního účtu, praktickou debetní kartu a přehlednou mobilní aplikaci TransferWise, která veškeré transakce ještě více usnadňuje.

Vytknout bychom mohli limity pro převody vyšších částek a samozřejmě také nedostatečnou podporu v českém jazyce. I přesto ale považujeme TransferWise za výhodnou, férovou a bezpečnou alternativu k bankovním převodům mezi měnami a rozhodně ji doporučujeme vyzkoušet.

Závěrečné hodnocení v číslech: 9/10

A jak vyřídit převod peněz přes TransferWise krok za krokem? To jsme pro vás shrnuli v tomto článku.

VYZKOUŠEJTE TRANSFERWISE ZDARMA