Brigáda v Lidlu - na jaké pozice nabírají a kolik platí?

Hledáte informace k brigádě v Lidlu? Zajímá vás, na jaké pozice nabírají, a jaké je v Lidlu platové ohodnocení? Máme pro vás všechny informace.
Logo Fondik.cz
Od
redakce Fondik.cz
Kategorie:
Zajímavosti ze světa financí
28/12/2020

Lidl patří mezi největší zaměstnavatele v České republice. Provozuje zde několik logistických center a více než 260 prodejen, pro které neustále hledá nové brigádníky. Nejčastěji obsazuje pozice uklízečů a uklízeček. Hledá také brigádníky pro vybalování zboží a pro práci za pokladnou.

Uklízeč/uklízečka

Plat pro tuto brigádnickou pozici se nejčastěji pohybuje okolo 125 korun na hodinu. V náplni práce je úklid prodejny a skladu, úklid zázemí prodejny a také úklid kuchyňky pro zaměstnance. Pracovní doba se nejčastěji pohybuje okolo dvaceti hodin týdně.

U pohovoru zaujmete, pokud máte příjemné a vstřícné vystupování. Cení se také předchozí zkušenosti s úklidem a zájem o dlouhodobou spolupráci.

Seznam volných brigád pro tuto pozici si můžete prohlédnout zde.

Vybalování zboží a práce za pokladnou

Druhou nejčastěji obsazovanou brigádnickou pozicí v Lidlu je práce za kasou kombinovaná s vybalováním zboží. Tato pozice je nejčastěji ohodnocena 130 - 150 korunami na hodinu. Náplní práce je vybalování a doplňování zboží, práce na pokladně a také pomocné práce na prodejně jako například dopékání pečiva.

Uchazeči musejí být starší osmnácti let a vedle příjemného vystupování by měli být ochotni odpracovat si některé směny i ve večerních hodinách. Pracovní doba se nejčastěji pohybuje okolo dvaceti hodin týdně.

Seznam volných brigád pro tuto pozici si můžete prohlédnout zde.

A co další pozice?

Byť je Lidl velká firma a nabízí spoustu pracovních míst, pro brigádníky jsou převážně určeny již zmíněné pozice uklízečů a uklízeček a práce za pokladnou a ve vybalování zboží. U ostatních pozic je vyžadován hlavní pracovní poměr, nebo alespoň práce na zkrácený úvazek.

Jak probíhá výběrové řízení v Lidlu na pozici brigádníka?

U brigádnických pozic je v Lidlu zvykem, že vám nejprve zavolají a oťuknou si, jestli se na danou pozici hodíte. Pokud ano, pozvou si vás na osobní pohovor, kde si společně popovídáte o vaší motivaci a předchozích pracovních zkušenostech.

Jak probíhá zaškolení brigádníků v Lidlu?

Pokud získáte novou práci, nemusíte mít strach z toho, že byste něco neuměli nebo nezvládli. První dny budete mít po boku zkušenějšího kolegu, který vám vysvětlí, jak to na prodejně chodí, a co se od vás očekává. Tímto způsobem se postupně zapracujete.

Pro koho je vhodná brigáda v Lidlu?

Podle našich zkušeností je brigáda v Lidlu poměrně náročná, zejména pokud se jedná o vybalování zboží. Každý den je totiž potřeba doplnit zásoby mraženého, chlazeného a trvanlivého zboží, což je fyzicky celkem namáhavá činnost.

Práce za pokladnou je náročná hlavně ze začátku, kdy je potřeba naučit se kódy pečiva a dalšího zboží. Také je potřeba myslet na to, že by měl člověk na zákazníky působit příjemně a občas se usmát.

Po několika týdnech brigády si ale člověk na práci zvykne a už ho máloco rozhodí. Lidl je navíc spolehlivý zaměstnavatel, který se ke svým zaměstnancům chová férově a vždy a včas vám zaplatí mzdu, kterou máte ve smlouvě.