Zásilkovna - ceny za doručení pro rok 2022

Zajímá vás, kolik zaplatíte za doručení zboží přes službu Zásilkovna? Máme pro vás aktuální ceny. Také se podíváme na to, jakou má Zásilkovna rychlost doručení a kde všude najdeme její výdejní místa.
Logo Fondik.cz
Od
redakce Fondik.cz
Kategorie:
Zajímavosti ze světa financí
1/1/2022

Zásilkovna je poměrně moderní přepravní služba. Funguje na jednoduchém principu, kdy si zákazník objedná zboží z konkrétního eshopu a služba mu ho během několika dnů doručí na jednu ze svých výdejen.

Oproti České poště nabízí Zásilkovna o něco příznivější ceny a také pohodlnější způsob doručení. Většina zákazníku totiž dává přednost návštěvě výdejny, než aby musela na poštu.

Jaké jsou aktuální ceníkové ceny Zásilkovny?

Zásilkovna své služby účtuje přímo eshopům, nikoli koncovým zákazníkům. Eshop pak může svým zákazníkům naúčtovat za doručení stejnou částku, jakou zaplatil Zásilkovně, nebo si cenu upravit.

Oficiální ceny za doručení vypadají následovně:

  • ceny za doručení zboží o hmotnosti do 5 kilogramů začínají na 47 korunách
  • ceny za doručení zboží o hmotnosti do 10 kilogramů začínají na 128 korunách

Vedle toho je možné objednat si i doručení zboží na konkrétní adresu ve večerních hodinách mezi 18. a 22. hodinou. Tato služba funguje pouze v Praze, Brně a Ostravě. Zásilka je dodána buď v den objednání, nebo následující den.

Ceny za večerní doručení jsou následující:

  • ceny za doručení zboží o hmotnosti do 5 kilogramů začínají na 120 korunách
  • ceny za doručení zboží o hmotnosti do 10 kilogramů začínají na 150 korunách

U všech zásilek přepravovaných přes Zásilkovnu je možné zvolit si dobírku. Její ceny začínají na 12 korunách. Všechny zásilky jsou také automaticky a zdarma pojištěné do výše 20 000 korun. Všechny částky uvádíme včetně DPH.

Jaké jsou ceny Zásilkovny pro koncového zákazníka?

Rozhodli jsme se Zásilkovnu vyzkoušet v praxi a zjistit, jaké jsou ceny pro koncového zákazníka. Pro nákupy jsme si vybrali Alzu, Astratex, Knihy Dobrovský a Notino. Kupovali jsme zásilku o hmotnosti do pěti kilogramů.

  • Na Alze jsme za dopravu přes Zásilkovnu zaplatili 59 korun.
  • Na Astratexu jsme za dopravu přes Zásilkovnu rovněž zaplatili 59 korun.
  • U Knih Dobrovský nás doprava vyšla na 29 korun.
  • Na Notinu jsme za dopravu přes Zásilkovnu neplatili nic.

Jak je vidět, ceny Zásilkovny se velmi liší eshop od eshopu. Záleží přitom hlavně na tom, zda chce mít eshop dopravné co nejlevnější, nebo si k dopravě přihodí i vlastní marži.

Výdejní místa Zásilkovny

Zásilkovna má v České republice aktuálně více než osm tísíc výdejních míst. Nejvíce jich má v Praze, v Brně, v Ostravě, v Plzni a v Liberci. Výdejní místa Zásilkovny však najdete i v malých městech s pár tisícem obyvatel - například v Blatné, v Žamberku nebo v Kojetíně.

Výdejny zásilkovny nejčastěji najdete v trafikách, v prodejnách s potravinami, ale také v army shopech nebo drogeriích.

Seznam všech výdejních míst najdete zde.

Jak dlouho trvá doručení přes Zásilkovnu?

Zpravidla trvá doručení přes Zásilkovnu dva až tři pracovní dny. Pokud si tedy zásilku objednáte v pondělí, přijde vám na výdejní místo během úterka či středy. Během Vánoc a v obdobích, kdy mají přepravní firmy větší vytíženost, může doručení trvat o něco déle.

Jak probíhá vyzvednutí balíčku?

Pro vyzvednutí vaší objednávky stačí navštívit výdejní místo a nadiktovat obsluze kód, který vám přišel SMSkou. Není přitom potřeba mít s sebou občanský průkaz nebo jiný doklad - vždy by vám měl stačit jen kód z SMSky.