Cena zubního můstku

Cena zubního můstku se může lišit v závislosti na několika faktorech, včetně počtu zubů, které můstek nahrazuje, materiálu použitého pro můstek, složitosti případu a lokalizace zubní ordinace.
Od
redakce Fondik.cz
Kategorie:
Zajímavosti ze světa financí
19/5/2023 8:06 AM

Obecně platí, že čím více zubů je zapotřebí nahradit, tím vyšší mohou být náklady. Cena zubního můstku se také může lišit podle použitého materiálu. Existují různé typy můstků, včetně kovových, porcelánových a zirkonových můstků, které mají odlišné vlastnosti a ceny.

Dalším faktorem ovlivňujícím cenu je složitost případu. Pokud je nutné provést dodatečné zubní přípravy nebo ošetření před umístěním můstku, může to zvýšit celkové náklady.

Lokalizace zubní ordinace může také ovlivnit cenu zubního můstku. Ceny se mohou lišit v různých zemích a dokonce i v různých městech uvnitř jedné země.

Je důležité se poradit s odborníkem na zubní ortopedii, který vám poskytne přesný odhad nákladů na zubní můstek na základě vašeho individuálního případu. Během konzultace vám bude poskytnuta podrobnější informace o ceně, možnostech léčby a materiálech, které jsou k dispozici.

Orientační ceny zubních můstků

Cenové rozpětí pro zubní můstky se může pohybovat v širokém spektru, přičemž konkrétní cena závisí na různých faktorech. Zde je orientační rozpětí cen:

 • Jednoduchý zubní můstek nahrazující jeden zub: Cena se může pohybovat od 5 000 Kč do 15 000 Kč.
 • Můstek nahrazující dva až tři zuby: Cena se obvykle pohybuje mezi 10 000 Kč až 30 000 Kč.
 • Komplexní zubní můstek nahrazující čtyři a více zubů nebo celou zubní řadu: Cena se může vyšplhat až na 50 000 Kč nebo více.

Tato rozpětí cen jsou pouze orientační a mohou se lišit v závislosti na geografické lokalitě, renomé zubní ordinace, použitém materiálu, technologiích a individuálních potřebách pacienta.

Je důležité si uvědomit, že tyto ceny nezahrnují případné další náklady, jako jsou předběžné ošetření, přípravy zubů, rentgenové snímky, protetické dočasná náhrada nebo návštěvy kontroly. Je proto důležité se individuálně poradit se zubním specialistou, který vám poskytne konkrétní informace o ceně a možnostech léčby v rámci vašeho případu.

Rozdíly mezi zubní korunkou a můstkem

Zubní korunka a zubní můstek jsou oba typy protetických pomůcek používaných v zubní medicíně. Jejich použití závisí na konkrétní situaci a stavu pacientových zubů. Zde je vysvětlení, kdy se používá zubní korunka a kdy je potřeba zubní můstek:

Zubní korunka:

 • Používá se k obnově a posílení jednoho poškozeného zubu.
 • Je vhodná, pokud je zub poškozený nebo oslabený zubním kazem, zlomeninou, velkou plombou nebo jiným traumatem.
 • Korunka je individuálně vytvořená pro konkrétní zub a je trvale připevněna na připravený zubní kámen, který se stává oporou pro korunku.
 • Korunky mohou být vyrobeny z různých materiálů, včetně kovu, porcelánu nebo keramiky.

Zubní můstek:

 • Používá se k nahrazení jednoho nebo více chybějících zubů.
 • Je vhodný, pokud chybějící zuby vytvářejí mezery mezi zbývajícími zuby.
 • Můstek se skládá z korunky nebo korunek, které jsou připevněny na sousední zdravé zuby (nazývané pilíře) a nahrazují chybějící zuby.
 • Můstek je pevně připevněn a není odnímatelný pacientem.
 • Podobně jako korunky mohou být i můstky vyrobeny z různých materiálů.

Je důležité konzultovat svého zubního lékaře, který provede důkladné vyšetření a poskytne vhodnou léčbu na základě vaší individuální situace. Pouze odborník dokáže určit, zda je nejvhodnější volbou zubní korunka nebo zubní můstek pro dosažení nejlepšího funkčního a estetického výsledku.

Autor: David Web, Zdroj: a foto: Pixabay