mKonto od mBank (recenze, poplatky, kontokorent)

Slyšeli jste o běžném účtu mKonto a zajímá vás, jestli se vyplatí? Právě pro vás je tu naše recenze. Přehledně jsme ohodnotili ty nejdůležitější parametry, jako jsou poplatky za vedení účtu či výběry z bankomatů. Jak mKonto dopadlo?
Od
redakce Fondik.cz
Kategorie:
Tipy
1/4/2021 2:00 AM

UPDATE: 1 000 Kč zdarma za založení mKonta

mBank aktuálně nabízí tisícovku zdarma za každé založené mKonto. Splnit podmínky je velmi jednoduché. Akce je časově omezená, tak si pospěšte! Využít nabídky.

Moderní účet mKonto ocenil v roce 2019 web Finparáda jako nejlepší běžný účet na našem trhu a v každoroční anketě Zlatá koruna zase získal už třikrát po sobě Cenu veřejnosti. Podívejte se s námi, co všechno vám tedy může mKonto nabídnout.

Důvěryhodnost banky mBank

5 hvězdiček z 5, kterými jsme ohodnotili důvěryhodnost banky mBank.

Banka byla založena v roce 2000 v Polsku a patří do tradiční německé skupiny Commerzbank. Vznikla jako první ze “samoobslužných” bank, které nechávají provádění bankovních operací především na klientech, kterých získala již více než 7 milionů. Rozhodně se tedy nejedná o neprověřenou instituci. V Česku působí od roku 2007 a na její činnost zde dohlíží Česká národní banka.

Důvěryhodnost banky mBank hodnotíme: 10/10

Poplatky za založení a vedení účtu

5 hvězdiček z 5, kterými jsme ohodnotili poplatky za založení a vedení mKonta.

Za založení ani vedení účtu vám mBank nebude účtovat žádný poplatek. Zcela zdarma navíc můžete sdílet účet s další osobou, například s rodinným příslušníkem. Od poplatku za vedení účtu již ustupuje čím dál více bank, jako jsou Komerční banka, Equa bank, Air Bank, Moneta nebo Česká spořitelna. Naopak ČSOB za vedení účtu měsíčně inkasuje poplatek 25 Kč.

K běžnému účtu si lze zdarma vést ještě mSpoření, tedy spořicí účet propojený s běžným, na který se vám bude automaticky odvádět 1 až 10 % ze všech provedených plateb vyšších než 100 korun. Celá naspořená částka se až do 100 000 korun úročí 0,9 % ročně.

Poplatky za založení a vedení účtu hodnotíme: 10/10

Poplatky za příchozí a odchozí platby v ČR, trvalé příkazy, inkasa a SIPO platby

5 hvězdiček z 5, kterými jsme ohodnotili poplatky za trvalé příkazy, inkasa a SIPO platby.

V rámci České republiky máte s mKontem veškeré odchozí a příchozí platby zdarma, to znamená bezplatné jednorázové platby, trvalé příkazy, SIPO i inkaso. Zdarma jsou také odchozí a příchozí SEPA platby v eurech. Podobně mají poplatky nastaveny Equa bank či Fio banka.

U mnohých bank se ale poplatkům za platby nevyhnete. Třeba Česká spořitelna účtuje poplatek 5 Kč za odchozí platbu v rámci internetového bankovnictví, trvalého příkazu, inkasa nebo SIPO a další 2 Kč, pokud odesíláte platbu do jiné banky. Také ČSOB má odchozí platby zpoplatněné částkou 5 Kč. 

Poplatky za příchozí a odchozí platby v ČR hodnotíme: 10/10

Výběry z cizích bankomatů v ČR a v zahraničí

4,5 hvězdičky z 5, kterými jsme u mKonta ohodnotili výběry z cizích bankomatů v ČR a v zahraničí.

Hotovost můžete vybírat z bankomatu jakékoliv banky na území České republiky i v zahraničí. Musíte si ale dát pozor, abyste vybrali alespoň 1 500 Kč nebo ekvivalent této částky v cizí měně. Pokud vyberete nižší částku, bude vám stržen poplatek ve výši 29 Kč. Výběry z cizích bankomatů přitom většina ostatních bank zpoplatňuje - Air Bank za ně účtuje 25 Kč, Moneta 20 Kč, ČSOB 40 Kč a Komerční banka 39 Kč. 

Trochu komplikovanější je u mBank vklad hotovosti na účet. Ten lze provést zdarma přes některý z vkladomatů, pokud ale nemáte žádný poblíž, nezbývá než vložit hotovost na účet přes Českou poštu pomocí složenky typu A.

Výběry z cizích bankomatů v ČR a v zahraničí hodnotíme: 9/10

Karta k účtu mKonto

5 hvězdiček z 5, kterými jsme v recenzi ohodnotili kartu, kterou dostanete k účtu mKonto.

Po založení mKonta obdržíte debetní platební kartu mKarta Svět. Jak její název napovídá, můžete s ní platit i vybírat hotovost kdekoli na světě s výhodným kurzem. Také si můžete vybrat, zda chcete kartu Visa nebo MasterCard. V případě, že už jste držitelem mKarty, je možné si zdarma zažádat ještě o mKartu Svět a používat obě.

Kartu k účtu mKonto hodnotíme: 10/10

Kontokorent

5 hvězdiček z 5, kterými jsme ohodnotili kontokorent účtu mKonto. Využít můžete limit až 300 000 Kč.

Kontokorent představuje doplňkovou službu k běžnému účtu, která vám umožní čerpat peníze, i když je zrovna na účtu nemáte - takzvaně “jít do mínusu”. U mKonta můžete tuto službu vedenou pod názvem mRezerva využít s limitem až do 300 000 Kč. Čím vyšší částku přečerpáte, tím nižší úrok vám bude započítán (jak je vidět v tabulce níže) a za částky do 1 000 Kč neplatíte úrok dokonce vůbec žádný. Úrok je vám navíc účtován vždy jen za dny, kdy přečerpání trvá. Žádné další poplatky kromě něj neplatíte.

Kontokorent hodnotíme: 10/10

Podpora Apple Pay a Google Pay

5 hvězdiček z 5, kterými jsme ohodnotili podporu Apple Pay a Google Pay u účtu mKonto. mKonto nabízí plnou podporu těchto služeb.

Internetové a mobilní bankovnictví už je v dnešní době standard a můžete s ním počítat i u mKonta. Kromě toho vám však umožní také platby přes služby Google Pay, Apple Pay, ale i Garmin Pay a Fitbit Pay, díky kterým vám k zaplacení bude stačit třeba jen mobilní telefon nebo chytré hodinky.

Podporu Apple Pay a Google Pay hodnotíme: 10/10

Závěrečné hodnocení

5 hvězdiček z 5, kterými jsme v naší recenzi ohodnotili náš celkový zážitek z používání účtu mKonto.

Běžný účet mKonto od mBank není zatížen poplatky za běžné služby, umožňuje výhodné a bezpečné platby kdekoli na světě a má propracované internetové bankovnictví i mobilní aplikaci, zcela tedy splňuje atributy moderního účtu. Vyčíst mu lze snad jen poměrně nízký počet poboček a komplikovanější způsob vkládání hotovosti na účet. To jsou však v době, kdy se většina transakcí odehrává bezhotovostně, spíše drobné výtky.

Závěrečné hodnocení v číslech: 10/10

No items found.