CurrencyFair - recenze, zkušenosti uživatelů i návod, jak se zaregistrovat (2021)

Je populární hlavně ve Velké Británii, ale i českým zákazníkům má rozhodně co nabídnout. Řeč je o online službě CurrencyFair, která se vám bude hodit, pokud potřebujete rychle a výhodně směnit cizí měny. V dnešní recenzi vám službu CurrencyFair představíme a povíme vám o tom, jak jejích výhod můžete využít i vy.
Logo Fondik.cz
Od
redakce Fondik.cz
7/1/19

Mohu službě CurrencyFair věřit?

Začněme tím nejdůležitějším - je používání CurrencyFair bezpečné? Odpověď je jednoznačně ano. CurrencyFair byl založen už v roce 2009, takže funguje už více než 10 let a za tu dobu zprostředkoval miliony transakcí a převodů. Ve svém oboru je silnou dvojkou, a to hned po službě TransferWise, o které jsme na Fondíku také psali.

Kdy se vám bude CurrencyFair hodit a jaké měny můžete převádět?

Kdykoli budete potřebovat převést cizí měny, je CurrencyFair tou správnou službou. Zvládne to online, bezpečně a navíc za velmi nízký poplatek. Služba podporuje ty nejznámější měny jako euro, americký i kanadský dolar, švédskou korunu, polský złoty či japonský jen. Celkem je v nabídce více než 15 měn. Pro českého uživatele je nabídka naprosto dostačující a nemělo by se tak stát, že měna, kterou potřebujete, nebude podporována.

Jaké jsou na CurrencyFair poplatky?

Právě velmi nízké poplatky jsou to, co dělá z CurrencyFair jednu z nejoblíbenějších služeb svého druhu. Podívejme se na příklad:

Pokud byste převáděli 100 000 korun na eura, tak na CurrencyFair dostanete velmi výhodný kurz, který se blíží kurzu centrální banky a poplatek bude vždy činit 3 eura. Oproti převodu v bance tak ušetříte zhruba 118 euro.

Jak je to možné?

  • CurrencyFair vlastní účty v cizích měnách po celém světě a díky vysokému objemu transakcí získává na jejich převody velmi výhodné podmínky. A protože jeho byznysovou strategií je nabízet velmi nízké poplatky, stlačil své marže na minimum, z čehož můžou profitovat všichni zákazníci, kteří u něj měny převádějí. Více o převádění měn na CurrencyFair se můžete dočíst v našem článku.
Otevřít si účet na CurrencyFair online můžete ZDE.

Jak se na CurrencyFair zaregistrovat?

Registrace je velmi jednoduchá a zabere pár minut. Stačí kliknout na tento odkaz a vyplnit registrační formulář. Poté můžete službu začít používat. Celý web CurrencyFair je velmi jednoduchý a intuitivní, takže byste bez problému měli zvládnout zadat a dokončit váš první převod.

Registrační stránka služby CurrencyFair, na které je možné si zde založit účet.
První krok formuláře registrace u CurrencyFair.

Jak probíhá převod měn?

Hned po registraci budete moci převést peníze na svůj CurrencyFair účet. Jakmile peníze dorazí, budete si moci vybrat, na jakou měnu chcete vložené prostředky převést. Až směna proběhne (celý proces trvá několik minut), budete si moci vybrat, na jaký účet chcete směněné peníze poslat.  

Zkušenosti uživatelů s CurrencyFair

2 čtenáři Fondíku se s námi rozhodli podělit o své zkušenosti a emailem nám poslali, jak jsou s používáním služby CurrencyFair spokojeni. Jejich názory nyní zveřejňujeme - třeba pomohou i vám!

Jsem rád, že žijeme v době, kdy jde skoro vše zařídit online - a to i převod měn. CurrencyFair jsem obevil před několika lety a od té doby ho pravidelně používám a nebojím se ho doporučit. Oceňuji hlavně transparentnost, rychlost a opravdu nízké poplatky, jaké mi v Čechách nenabídla žádná banka.

Kolik nejčastěji převádím? Tisíce euro každý rok.

Jaký je poplatek? 3 eura za transakci.

Jan K., 29 let

CurrencyFair je perfektní v tom, že nabízí opravdu výhodné kurzy. Nebyla jsem spokojená s tím, že banka mi vždy za cizí převod účtovala i několik procent z hodnoty transakce, takže jsem ráda, že jsem objevila alternativu. Službu můžu jenom doporučit.

Kolik nejčastěji převádím? 1 000 euro měsíčně.

Jaký je poplatek? 3 eura za transakci.

Karel K. 34 let

Nejčastější dotazy a odpovědi

Jaké jazyky nabízí web CurrencyFair? Web můžete používat v angličtině, němčině nebo francouzštině.

Jak dlouho trvá převod? 1-5 pracovních dní.

Jak CurrencyFair hodnotí jeho uživatelé? Služba má na Trustpilotu hodnocení 5 hvězdiček z 5. Hodnotilo ji zatím více než 3 000 uživatelů.