Miliardář Warren Buffett vtipkuje: Přál bych si dostat transfuzi krve od Jeffa Bezose

Investor a miliardář Warren Buffet za svůj život investoval do stovek společností, jedné firmě se ale vytrvale vyhýbal. Jde o společnost Amazon, do které Buffett v minulosti nevložil ani cent. 88letý miliardář nyní uznal, že to byla chyba, a tento týden nakoupil v Amazonu balík akcií. Buffett při té příležitosti dodal, že v Amazonu vidí velkou příležitost a pochválil šéfa firmy Jeffa Bezose, který je podle něj skvělým manažerem. Dokonce tak skvělým, že o něm Buffett prohlásil, že by si od něj "přál dostat transfuzi krve".
Od
redakce Fondik.cz
Kategorie:
Zajímavosti ze světa financí
1/1/2021 1:00 AM

Buffett tuto vtipnou poznámku pronesl v Omaze, kde se konalo každoroční zasedání akcionářů Buffettovy firmy Berkshire Hathaway. Americký investor ocenil především Bezosovo vizionářství. "Jeff Bezos uměl předpovědět, co přijde. A nebál se realizovat všechny své nápady a plány. Je to neuvěřitelný člověk," prohlásil Buffett.

Slavný investor a 3. nejbohatší člověk světa Warren Buffett.

Oba muži se kdysi potkali, Buffett ale do Amazonu neinvestoval

Buffett také zavzpomínal na dobu před 10 lety, kdy se Amazon rozjížděl a pomalu se z něj začínal stávat gigant v oblasti online nakupování. Bufffett si vybavuje, že se v té době s Bezosem potkal, ale do firmy nikdy neinvestoval. Nebylo totiž jeho stylem sázet na mladé startupy. Jeho strategie byla postavená na investicích do velkých a silných firem, které už měly na trhu vybudované silné jméno a velký náskok.

Litoval Buffett někdy, že do Amazonu neinvestoval a nechal si tak ujít pohádkové zhodnocení ve výši 1800 %, které akcie Amazonu nabídly za posledních 10 let? Ano - a dokonce magazínu CNBC řekl, že "byl idiot", když do Amazonu neinvestoval dříve.

Co se týče aktuální Buffettovy investice z tohoto týdne, tak není jasné, jak velký podíl v Amazonu vlastní. Na shromáždění akcionářů v Omaze ale Buffett řekl, že přesný objem zakoupených akcií bude zveřejněn ještě tento měsíc v oficiálních dokumentech jeho investiční společnosti Berkshire Hathaway.

No items found.