ČSOB Akciový - fond, který by byla škoda přehlédnout

Pokud se zajímáte o investování do podílových fondů, které investují do akcií, mohly by pro vás být ČSOB fondy vhodným kandidátem. Zejméma fond ČSOB Akciový, který za poslední rok nabídl zajímavé zhodnocení.
Od
redakce Fondik.cz
Kategorie:
Kde investovat
6/12/2020 1:00 AM

Jištění proti měnovému riziku i držení podílu ve Facebooku

Tento fond je veden v korunách, čímž se předchází tomu, že po vybrání peněz by z důvodu pohybů měnových kurzů byl zisk jiný, než jakého dosáhl daný fond.

ČSOB Akciový zaznamenal za poslední rok (od publikace tohoto článku) nárůst 11,37 %. Tento fond investuje do světových značek jako například Facebook, Apple, Microsoft, Google ale také Nestlé, McDonald’s, Coca-Cola, Pepsi a jiné. Investoři fondu ČSOB Akciový se tak s produkty, do kterých investují, setkávají každý den.

Pro koho je fond ČSOB Akciový určen a do čeho investuje?

Podle investičního stylu vytvořilo ČSOB škálu klientů. Na ní se fond ČSOB Akciový umístil jako produkt pro odvážné investory. Investování do podílových fondů a především do akcií nese jistou míru rizika, čím větší riziko, tím větší je možný zisk. Toto riziko se manažeři portfolií snaží minimalizovat vysokou diverzifikací, díky které i při poklesu nějaké společnosti bude celý fond ovlivněn pouze nepatrně. Největší podíl ČSOB Akciový je v Facebook INC-A a i to je pouhých 3,62 %.

Investovat do fondu ČSOB Akciový můžete již od 500 Kč.

Investice jsou možné buď to pravidelně a to již od 500 Kč měsíčně a nebo jednorázově od 5 000 Kč. To činí ČSOB Akciový přístupným i pro lidi, kteří nemají veliký kapitál, nebo pro ty, kteří si chtějí investování do podílových fondů nejprve vyzkoušet s menšími částkami.

Historie ČSOB fondů

ČSOB funguje jako banka již od roku 1964, kdy byla založena jako státní společnost. V roce 1999 byla privatizována a nyní je jejím majitelem belgická KBC Bank, která je dceřinou společností mezinárodní bankopojišťovací skupiny KBC Group. ČSOB můžete znát pod několika značkami a to ČSOB (pobočky), Era (finanční centra) a Poštovní spořitelna (obchodní místa České pošty). Jakožto banka se nezaměřuje pouze na osobní účty, hypotéky a spotřebitelské úvěry, ale také na investice do fondů.