ČSOB Vyvážený – investujte do více než 4 000 akcií, dluhopisů a dalších aktiv

Vystavět vlastní investiční portfolio složené z pestrého množství aktiv od akcií a dluhopisů po komodity nebo nemovitostní investice je s podílovým fondem ČSOB Vyvážený otázkou jednoho rozhodnutí.
Od
redakce Fondik.cz
Kategorie:
Kde investovat
6/12/2020 1:00 AM

Otevřený podílový fond ČSOB Vyvážený byl založen v roce 2000 a oslovuje jak začínající, tak zkušené investory. Těm umožňuje podílet se na úspěchu světových firem, které pochází především z významných hospodářských bloků světa v podobě Evropy a Ameriky. Minimální investice je jednorázově od 5 000 Kč. Pravidelně investovat můžete začít od 500 Kč měsíčně.

druh fondu:smíšený
měna:CZK
rok založení fondu:2000
investiční horizont:4 roky a více
investiční riziko:3 (na stupnici 1 až 7 produktového skóre ČSOB)

S fondem ČSOB Vyvážený dlouhodobě investujete například do Facebooku

ČSOB Vyvážený je smíšený podílový fond, prostřednictvím kterého máte možnost nepřímo investovat do více než 4 000 aktiv. Strategie je založena na širokém rozložení investice. Kromě již zmíněných hospodářských bloků vyhledává portfolio manažer příležitosti také na perspektivních mladých trzích. Výsledkem je zajímavé zhodnocení při snižování rizika kolísání hodnoty.

Předpokladem pro výběr značky do portfolia je vysoká atraktivita. Jedná se především o firmy vyrábějící luxusní produkty, zboží dlouhodobé spotřeby, elektroniku či zdravotnické potřeby. Nechybí ani oblast informačních technologií. V portfoliu smíšeného fondu ČSOB Vyvážený tak najdete například Facebook, Apple, Louis Vuitton, Johnson & Johnson nebo jednoho z největších výrobců automobilů na světě v podobě německé společnosti Daimler.

Když výnos z bankovních vkladů nestačí, je tady ČSOB Vyvážený

Investice do podílového fondu ČSOB Vyvážený je atraktivní pro opatrného investora, který je však schopný akceptovat krátkodobé výkyvy na světových trzích. Cílem fondu je ve střednědobém časovém horizontu překonat průměrné výnosy z běžných bankovních vkladů a stát se jejich výhodnější alternativou. Doporučený minimální investiční horizont je 4 roky a více. Měnové riziko je zajištěno, nemusíte tak mít obavy z pohybu kurzu koruny.

Dlouhodobá výkonnost fondu ČSOB Vyvážený

V období od roku 2012 do 2016 dosáhl fond ČSOB Vyvážený vždy kladného ročního zhodnocení. V roce 2012 byla výkonnost dokonce 8,1 %. V roce 2016 dosáhl fond roční výkonnosti 1,0 %. Do výpočtu jsou zahrnuty

všechny poplatky, kromě daní a vstupních a výstupních poplatků.