Průvodce podílovými fondy ČSOB

ČSOB podílové fondy jsou pro mnoho investorů zajímavou cestou ke zhodnocení peněz. Zorientovat se v široké nabídce jednotlivých fondů oblíbené bankovní instituce vám pomůže tento praktický průvodce. Usnadněte si rozhodování, objevte ČSOB fondy a jděte chytře vstříc atraktivním výnosům.
Od
redakce Fondik.cz
Kategorie:
Kde investovat
6/12/2020 1:00 AM

Oceňovaná banka s historií

Výběr společnosti spravující podílový fond je velmi důležitým krokem. Určitě i vy chcete investovat přes instituci, které můžete důvěřovat. Více než 3 miliony klientů a různá ocenění Československé obchodní banky známé pod zkratkou ČSOB jsou skvělým důkazem vysoké kvality služeb.

ČSOB například získala ocenění „Nejlepší banka v ČR za rok 2016“ magazínu EMEA Finance. Ocenění sbírá banka i na poli podílových fondů. V roce 2016 byl fond Optimum Fund ČSOB Potravin a nápojů 1 společnosti ČSOB Asset Management oceněn první cenou v kategorii Podílové fondy – Garantované fondy v soutěži Finparáda: Finanční produkt roku.

Jedna z nejlépe hodnocených bank v České republice fungující již od roku 1964 je solidním partnerem pro začínající i zkušené investory, kteří chtějí mít jistotu pevného zázemí a zároveň široké nabídky podílových fondů vyhovujících různým rizikovým profilům.

ČSOB podílové fondy jako vzor pestrosti

Nenajít ani jeden podílový fond, který by splňoval vaše představy? To je u ČSOB vzhledem k pestrosti nabídky investičních produktů prakticky nemožné. V množství a variabilitě nabízených podílových fondů se ČSOB bez diskuze řadí na přední příčky.

V přehledu ČSOB fondů najdete fondy peněžního trhu pro krátkodobé a nejméně rizikové investice s doporučenou dobou investování 1 až 2 roky. Stejně tak si můžete vybrat dluhopisové fondy s dlouhodobě vyššími výnosy než na spořících účtech. Prakticky bezúdržbové jsou z pohledu investora smíšené fondy, které investují do akcií, dluhopisů a nástrojů peněžního trhu. Mezi fondy ČSOB však najdeme také zajištěné fondy pro konzervativní investory a strukturované fondy s širokou nabídkou investičních strategií. Nejvíce rizikové jsou ČSOB akciové fondy, nicméně na druhou stranu přináší dlouhodobě nejvyšší výnosy. Jsou tak zajímavé pro pravidelné investice trvající delší dobu.

Určitou specialitou ČSOB jsou pak podílové fondy určené pouze pro úzkou skupinu zákazníků. Mezi ty se řadí fondy ČSOB Premium pro klienty ČSOB Premium a fondy ČSOB Private Banking pro klienty privátního bankovnictví. U druhé zmíněné kategorie je možné individuální volba investiční strategie.

Přehled nejoblíbenějších fondů

Projít poctivě celou nabídku ČSOB podílových fondů včetně jejich aktuální hodnoty a výkonnosti rozhodně není otázkou jednoho večera, a proto je zde základní přehled nejprodávanějších a nejvyhledávanějších fondů. Pomůže vám se rychleji zorientovat a zjistit, jaký typ fondu by pro vás mohl být zajímavý.

ČSOB Bohatství

Smíšený investiční fond s příznačným názvem ČSOB Bohatství prezentuje portfolio složené ze společností zvučných jmen, které mají perspektivu dalšího růstu. Za všechny lze jmenovat například Walt Disney, Apple, Google, Mastercard, Louis Vuitton či Airbus. Tento fond má střední tržní riziko. Pokud jde o strukturu, je relativně rovnoměrně rozložena mezi akcie, realitní a alternativní investice, dluhopisy a depozita a peněžní trh.

ČSOB Vyvážený

Tento smíšený fond vznikl v roce 2010 a vybírány jsou do něj především úspěšné firmy z Evropy a Ameriky. Mezi ty patří například Facebook, Daimler se značkou Mercedes-Benz, Johnson & Johnson či J. P. Morgan Chase & Co. Rozložení investice je široké, což snižuje snižuje riziko kolísání hodnoty fondu. Ve fondu ČSOB Vyvážený je přes 4 tisíce akcií, komodit, dluhopisů a nemovitostních investic.

ČSOB Akciový

ČSOB Akciový je vůbec největším akciovám fondem z pohledu celkového objemu investovaných finančních prostředků v rámci skupiny ČSOB. Jedná se o velmi zajímavý podílový fond pro investory, kteří chtějí do svého portfolia zařadit akcie, ale zároveň nechtějí akceptovat velmi vysoké tržní riziko. ČSOB Akciový investuje do světově známých firem, mezi kterými nechybí Apple, Nestlé, Microsoft, Bayer, GE, Google či Facebook.

ČSOB Flexibilní plán

ČSOB Flexibilní plán se řadí mezi smíšené podílové fondy a je relativně mladý. Vznikl v červenci roku 2015, nicméně za krátkou dobu své existence dokázal již dosáhnout zajímavé výkonnosti. Základní část fondu se skládá ze stabilního podílu dluhopisů (77,5 %) a akcií (22,5 %). Zbývající část je upravována počítačem dle aktuální situace na trhu. ČSOB Flexibilní plán funguje na základě algoritmického přístupu, do kterého zasahují také názory analytiků.

ČSOB Akciový dividendových firem

Akciový fond ČSOB Akciový dividendových firem fungující od roku 2012 je příležitostí investovat do široce diverzifikovaného portfolia. Fond je široce rozkročen jak geograficky, tak sektorově, což ze zcela pochopitelných důvodů snižuje riziko. Minimálně 75 % portfolia fondu ČSOB Akciový dividendových firem tvoří společnosti nabízející vysoký dividendový výnos.

ČSOB Vyvážený dividendový

ČSOB Vyvážený dividendový je smíšeným fondem, u kterého probíhá výplata výnosu formou dividendy. S tímto fondem tak získáte jednou ročně extra příjem formou dividendy. Tento princip je maximálně jednoduchý a ideální pro začínající i zkušenější investory. Ve fondu ČSOB Vyvážený dividendový jsou primárně vybírány úspěšné firmy z Evropy a Ameriky.

ČSOB Flexibilní portfolio

ČSOB Flexibilní portfolio je smíšeným podílovým fondem razící dynamickou strategie s podílem akcií až 100 %. Pozitivní vlastností tohoto fondu je schopnost rychle se přizpůsobit aktuální situaci na finančních trzích. Fond investuje prostřednictvím algoritmického přístupu a názorů analytiků. Poměr akcií a dluhopisů není v průběhu roku konstantní. Mění se s cílem dosáhnout co nejvyšší výnosu.

ČSOB Akciový nové trhy

Součástí akciového fondu ČSOB Akciový nové trhy se v červnu 2017 stal velmi populární fond ČSOB Akciový BRIC, který se zaměřoval na uskupení největších rozvíjejících se zemí BRIC (Brazílie, Ruska, Indie a Číny). Tyto země mají dlouhodobě vysoký potenciál a dynamickou ekonomiku. Nový fond ČSOB Akciový nové trhy bude pokračovat ve vyhledávání příležitostí v rozvíjejících se zemí z Asie, Latinské Ameriky a východní Evropy.

ČSOB Penzijní fond Stabilita

ČSOB Penzijní fond Stabilita je vhodnou volbou pro konzervativní klienty, kteří vyhledávají stabilní výnosy bez větších výkyvů - prakticky mají zájem o spoření na penzi s možností kdykoli změnit výši příspěvku podle svých možností. Transformovaný fond Stabilita představuje penzijní připojištění se státním příspěvkem. Čím více spoříte, tím více vám může stát přispět.

ČSOB fondy rozhodně nepřehlížejte

ČSOB fondy si zaslouží pozornost všech začínajících i zkušenějších investorů. Průzkum nabídky podílových fondů je již sám o sobě velmi zajímavým, protože vás může inspirovat ve vašich prvních investicích a zároveň skvěle demonstruje různé úrovně rizik a výkonností. ČSOB podílové fondy tak mohou předčít vaše představy.