ČSOB Konzervativní – investiční vrabec v hrsti

Smíšený podílový fond ČSOB Konzervativní je splněným snem opatrných investorů, kteří mají zájem investovat především do dluhopisů úspěšných firem z Evropy a Ameriky. To vše při nízkém kolísání hodnoty investice před výnosem.
Od
redakce Fondik.cz
Kategorie:
Kde investovat
6/12/2020 1:00 AM

Otevřený smíšený fond ČSOB Konzervativní investuje do krátkodobých dluhopisů a nástrojů peněžního trhu. V neutrálním složení fondu jsou tyto typy aktiv zastoupeny z 90 %. Zbývajících 10 % tvoří akcie. Portfolio manažer fondu ČSOB Konzervativní investuje do světových značek a příležitostí na vyspělých trzích. Minimální jednorázová investice je 5 000 Kč a více. Začít pravidelně investovat můžete již od 500 Kč měsíčně.

druh fondu:smíšený
měna:CZK
rok založení fondu:2000
investiční horizont:3 roky a více
investiční riziko:2 (na stupnici 1 až 7 produktového skóre ČSOB)

Podílejte se s fondem ČSOB Konzervativní na úspěchu firmy Apple

Podílový fond ČSOB Konzervativní se zaměřuje na konzervativní investice v rámci nejvýznamnějších hospodářských bloků světa. Regionální složení stojí na Evropě a Americe, z menší části je zastoupena také Asie. Mezi nejvýznamnější sektory v portfoliu fondu se řadí zboží, finance, zdravotnictví a průmysl.

Investice do fondu ČSOB Konzervativní vám umožní podílet se na růstu populárních gigantů. Mezi ty se řadí například Apple, Facebook, Daimler, Louis Vuitton či mezinárodní farmaceutická společnost Roche, která jen za rok 2016 oznámila prodeje ve výši 50,6 miliardy švýcarských franků. Ve fondu má zastoupení opravdu velmi pestré složení značek.

Investice na 3 roky, která překoná výnos z bankovních vkladů

Podílový fond ČSOB Konzervativní je zde pro opatrné investory s minimálním investičním horizontem 3 roky. Pokud preferujete nízké kolísání hodnoty a očekáváte výnos mírně převyšující výnosy z běžných bankovních vkladů, je pro vás tento aktivně spravovaný smíšený fond z nabídky ČSOB zajímavou příležitostí. Investice je široce rozložena. Měnové riziko je zajištěno, a proto se nemusíte obávat pohybu kurzu koruny.

TIP: Znáte kód banky ČSOB a její SWIFT kód?

Dlouhodobá výkonnost fondu ČSOB Konzervativní

V období od roku 2010 do 2016 dosáhl fond ČSOB Akciový s výjimkou roku 2015 vždy kladného ročního zhodnocení. V roce 2015 byla výkonnost -0,1 %, o rok později dosáhl fond roční výkonnosti 0,2 %. Výpočet výkonnosti již zahrnuje poplatek za správu (obhospodařování).