ČSOB Flexibilní plán – bleskově za optimálním mixem akcií a dluhopisů
Otevřený smíšený fond ČSOB Flexibilní plán je zajímavý tím, že využívá investování pomocí počítače s přispěním know-how zkušeného týmu analytiků a portfolio manažerů. Výsledkem je schopnost fondu pružně reagovat na změny finančních trhu a optimálně rozložit investice mezi akcie a dluhopisy. Minimální jednorázová investice do fondu je 5 000 Kč a více. Začít pravidelně investovat můžete již od 500 Kč měsíčně.
ČSOB Flexibilní plán díky počítači nikdy nespí
Nedostatky lidského faktoru při investování zvyšují riziko. Lidé mohou něco přehlédnout, případně dělají ukvapené závěry. ČSOB Flexibilní plán právě z tohoto důvodu sází na kombinaci bleskového investování pomocí počítače a nezpochybnitelného know-how. Základní část fondu obsahuje podíl dluhopisů a akcií. Zbývající část upravuje počítač podle aktuální situace s cílem zvýšit výkonnost fondu při zachování stejného stupně investičního rizika. Maximální podíl akciové složky je 65 %.
To v praxi znamená, že pokud dosahuje jedna část aktiv vyššího výkonu, počítač automaticky navýší její podíl v doplňkové složce. Když tedy akcie mají lepší výkonnost než dluhopisy, investuje počítač více do akcií a naopak. Mezi značkami, do kterých budete prostřednictvím fondu ČSOB Flexibilní plán investovat, najdete například Apple, Facebook, LouisVuitton či globální americkou farmaceutickou firmu Johnson & Johnson.
S fondem ČSOB Flexibilní plán investujete bez emocí
Podílový fond ČSOB Flexibilní plán oslovuje opatrné investory s minimálním investičním horizontem 4 roky. Při nízkém kolísání hodnoty nabízí potenciálně vyšší výnos než na spořícím účtu. Rychlé přizpůsobování aktuální situaci na finančních trzích snižuje riziko. Díky účasti počítače investujete bez emocí s využitím vhodných trendů. Díky zajištění měnového rizika se nemusíte obávat změn kurzu koruny.
TIP: Znáte kód banky ČSOB a její SWIFT kód?
Dlouhodobá výkonnost fondu ČSOB Flexibilní plán
Smíšený fond ČSOB Flexibilní plán byl založen teprve v roce 2015, a proto nelze dlouhodobou výkonnost fondu zhodnotit. V roce 2016 dosáhl fond roční výkonnosti 0,9 %. Výpočet výkonnosti již zahrnuje poplatek za správu (obhospodařování). Minulá výkonnost nezaručuje výkonnost budoucí.