YouTube Music a Premium překročily po celém světě 100 milionů předplatitelů

YouTube Music a Premium překročily hranici 100 milionů uživatelů po celém světě. Oznámila to online streamovací platforma ve vyjádření, které viděl Technext. Jako významný úspěch ve svém digitálním streamovacím servisu to společnost popsala, přičemž uvedla, že čísla zahrnují jak její prémiové služby, tak ty, které jsou stále ve fázi zkušebního provozu.
Od
redakce Fondik.cz
Kategorie:
Zajímavosti ze světa financí
7/2/2024 2:22 PM

Streamovací služba uvedla, že tento milník zdůrazňuje její trvalou přitažlivost a komplexní zábavní zážitek, který nabízí globálnímu publiku.

Viceprezident pro správu produktů na YouTube, Adam Smith, hovořil o tomto vývoji a připomněl historii společnosti s tím, že služba byla založena již v roce 2015, protože existovala poptávka po zážitku z YouTube, který byl výhodný nejen pro uživatele, ale i pro tvůrce a uměleckou komunitu.

„Oznámili jsme novou předplatitelskou službu spolu s úplně novou aplikací YouTube Music. Tato nabídka byla navržena pro milovníky hudby a fanoušky YouTube, kteří chtěli více možností, jak trávit čas na YouTube, umožňující jim užívat si YouTube bez přerušení, přehrávání na pozadí a stahování, a plnohodnotnou hudební službu s největším katalogem na světě. Cestou jsme se hodně naučili, udělali několik změn směru (a dokonce přebrandovávali), rozšířili naše nabídky a plány a učinili YouTube Music a Premium dostupnými ve více než 100 zemích a regionech,“ řekl Smith.

Adam Smith také uvedl, že přes to všechno společnost zůstávala zaměřena na poskytování zážitku nejvyšší třídy své globální komunitě na YouTube. Odhalil, že pouze v minulém roce vylepšili zážitek z přehrávání u YouTube Premium, včetně možnosti pokračovat ve sledování YouTube na různých zařízeních, jako jsou chytré televizory a tablety, a také představili vylepšenou verzi 1080p HD.

„Také jsme experimentovali s novými funkcemi generativní umělé inteligence, které měli Premium uživatelé možnost vyzkoušet mezi prvními. A pro posluchače jsme představili kartu Vzorky, bleskově rychlý způsob, jak objevovat novou hudbu, zcela přizpůsobený zážitek z vytváření rádia a přinesli podcasty do YouTube Music,“ řekl.

YouTube Music se může pochlubit živou komunitou tvůrců a umělců

Viceprezident také poznamenal, že to, co skutečně přiměje diváky a posluchače, aby dále vybírali YouTube, je neuvěřitelný obsah od tvůrců a umělců. Jako takové je důležité, aby YouTube Premium udržovalo prosperující komunitu tvůrců a umělců a poskytovalo jim další zdroj příjmů z předplatného.

Založen v květnu 2005, YouTube je nejpopulárnější online videokomunitou na světě, která umožňuje miliardám lidí objevovat, sledovat a sdílet videa. YouTube poskytuje fórum pro propojení lidí, informování a inspiraci napříč globem a slouží jako distribuční platforma pro tvůrce původního obsahu a inzerenty velké i malé.

YouTube Music byl spuštěn v roce 2015 a od té doby se stal jednou z nejpopulárnějších hudebních streamovacích služeb na světě. Po dosažení 100 milionů předplatitelů společnost uvedla: „Od skromných začátků po komunitu 100M ve více než 100 zemích jsme vděční našim předplatitelům za jejich podporu.“

Autor: Vladimír Daněk, Foto: unsplash.com, Zdroj: https://technext24.com/2024/02/05/youtube-music-surpasses-100m-subscribers/