Plat Cristiana Ronalda v roce 2021

Cristiano Ronaldo je jedním z nejlepších fotbalistů planety. Dlouhá léta oblékal dres Realu Madrid, v roce 2018 přestoupil do italského Juventusu a v létě 2021 zamířil do anglického Manchesteru United. Kolik si v tomto klubu vydělává a jaký má plat? A kolik peněz každý rok získá od sponzorů? Právě na to se podíváme v dnešním článku.
Logo Fondik.cz
Od
redakce Fondik.cz
Kategorie:
Zajímavosti ze světa financí
21/8/2021

Plat Ronalda v Manchesteru United je 750 milionů korun ročně. To je zhruba 14,5 milionu korun týdně, 2 miliony korun denně, 86 000 korun za hodinu a 1 400 korun za minutu. To z něj dělá třetího nejlépe placeného fotbalistu na světě - první je Neymar s platem 1,45 miliardy korun ročně a druhý Messi s platem 890 milionů korun ročně.

Vedle platu od Manchesteru United má Cristiano Ronaldo i další zdroje příjmů, z nichž největší část tvoří příjmy od sponzorů. Jeho největší sponzor Nike mu každý rok vyplácí 433 milionů korun. Kontrakt s Nike přitom není nijak časově omezen - firma se totiž zavázala, že bude Ronalda sponzorovat do konce jeho života. Stejnou smlouvu Nike dříve uzavřel i s basketbalisty Michaelem Jordanem a LeBronem Jamesem.

Ronaldo vedle prodejce sportovního oblečení Nike propaguje i další firmy. Patří mezi ně výživová společnost Herbalife, síť hotelů Pestana Group, sportovní streamovací platforma DAZN či dubajská holdingová společnost Meraas. Od všech těchto firem (pokud nepočítáme Nike) získá Ronaldo každý rok dalších 547 milionů korun.

Portugalský fotbalista Cristiano Ronaldo v dresu Juventusu Turín se raduje poté, co vstřelil gól.
Fotbalista Cristiano Ronaldo.

Portugalskému fotbalistovi se dobře daří i na sociálních médiích, zejména na Instagramu, odkud plyne další část jeho příjmů. Ronaldo má na této platformě přes 249 milionů sledujících a za každý příspěvek obsahující reklamu si účtuje 19 milionů korun. Podle studie mediální firmy Hopper HQ si tak každý rok na Instagramu vydělá neuvěřitelnou jednu miliardu korun.

Pokud sečteme Ronaldův plat z Manchesteru United, příjmy od sponzorů a jeho výdělky na Instagramu, dostaneme se k částce 2,7 miliardy korun. Zhruba tolik si Cristiano Ronaldo vydělá každý rok.

Za pohádkové příjmy a skvělou kariéru vděčí Ronaldo především svému fotbalovému umu. Pomohla mu k nim také jeho obdivuhodná disciplína (Ronaldo pětkrát týdně posiluje po dobu 3-4 hodin denně) a chuť na sobě neustále pracovat a posouvat se vpřed.

Další zajímavosti o Cristianu Ronaldovi:

  • Jeho agentem je Jorge Mendes. Ronaldo mu jako poděkování za dobré služby koupil ostrov v Řecku.
  • Když byl ještě dítě, jeho nejoblíbenějším fotbalistou byl Luis Figo.
  • První peníze si fotbalem vydělal, když mu bylo třináct let. Bylo to 1 500 euro za přestup do juniorského klubu Sporting CP.
  • Velký fotbalový úspěch přišel v roce 2003, kdy Ronaldo jako první Portugalec v historii přestoupil do Manchesteru United. Bylo to za 12 milionů liber.
  • Jeho šťastné číslo je číslo 7.
  • Jeho celé jméno je Cristiano Ronaldo dos Santos Aveiro.