Plat Lionela Messiho v roce 2022

Lionel Messi je jeden z nejlepších fotbalistů planety, který od svých třinácti let oblékal dres španělské Barcelony a poté v překvapivém přestupu zamířil do PSG. Kolik si v tomto klubu vydělává a jaký má plat? A kolik peněz získá každý rok od svých sponzorů? Přesně to se dozvíte v dnešním článku.
Logo Fondik.cz
Od
redakce Fondik.cz
Kategorie:
Zajímavosti ze světa financí
1/1/2022

Plat Messiho v PSG je aktuálně 890 milionů korun ročně. To je zhruba 17 milionů korun týdně, 2,5 milionu korun denně, 101 000 korun za hodinu a 1 700 korun za minutu. To z něj dělá druhého nejlépe placeného fotbalistu na světě - první je Neymar s platem 1,45 miliardy korun ročně a třetí Ronaldo se 750 milióny korun ročně.

Vedle platu od PSG má Lionel Messi i další zdroje příjmů, z nichž největší část tvoří příjmy od sponzorů. Mezi jeho sponzory najdeme širokou škálu značek z různých oborů. Messi spolupracuje například s výrobcem oblečení Adidas, výrobcem telefonů Huawei, potravinářským gigantem Pepsi nebo platební firmou MasterCard.

V roce 2013 se mezi fotbalistovi sponzory zařadil i bohatý mobilní operátor Ooredoo z Kataru. Messi také propaguje energy drinky Gatorade a výrobce slunečních brýlí Hawkers. Od všech těchto firem získá Messi dohromady 683 milionů korun ročně.

Argentinský fotbalista Lionel Messi. Jeho roční plat v Barceloně dosahuje velikosti 1,3 miliard korun ročně.
Argentinský fotbalista Lionel Messi.

Messimu se dobře daří i na sociálních sítích, a to zejména na Instagramu, který pro něj představuje další zdroj příjmů. Messi má na této platformě přes 176 milionů sledujících. Podle studie mediální firmy Hopper HQ si Messi na Instagramu vydělává 491 milionů korun ročně.

Šampionem této sociální sítě je přitom Messiho fotbalový rival, Portugalec Cristiano Ronaldo. Ten má na Instagramu přes 249 milionů sledujících a každý rok si zde díky zveřejňování reklamních příspěvků vydělá neuvěřitelnou jednu miliardu korun.

Nyní ale zpátky k Messimu. Pokud sečteme jeho plat z PSG, příjmy od sponzorů a jeho výdělky na Instagramu, dostaneme se k částce 2 miliardy korun. Zhruba tolik si Lionel Messi vydělá každý rok.

Další zajímavosti o Lionelovi Messim:

  • Před přestupem do PSG strávil Messi v Barceloně 21 let a byl tak jedním z nejvěrnějších hráčů tohoto klubu.
  • Hráčovým agentem je jeho otec Jorge Horacio Messi. Ten ho zastupuje ve všech komerčních záležitostech.
  • Messi byl na začátku své kariéry v kabině tak plachý, že si o něm někteří spoluhráči mysleli, že je němý.
  • Ve své první sezoně za Barcelonu nastřílel Lionel Messi 36 gólu ve třiceti zápasech.
  • Po jejich prvním společném tréninku o něm legendární fotbalista Ronaldinho prohlásil, že je to fotbalový génius, a že bude jednou slavnější a úspěšnější, než je on sám.
  • V roce 2006 na mistrovství světa v Německu se Messi stal nejmladším hráčem, který kdy reprezentoval Argentinu. Bylo mu devatenáct let.
  • Když bylo Messimu dvacet let, začala ho španělská média pro jeho úžasné fotbalové výkony titulovat přezdívkou “Messiah”.