YouTube Music - cena předplatného pro rok 2022

V dnešním článku se podíváme na to, kolik stojí předplatné u aplikace YouTube Music. Také si tuto službu srovnáme s konkurencí jako je Spotify a Apple Music.
Logo Fondik.cz
Od
redakce Fondik.cz
Kategorie:
Zajímavosti ze světa financí
1/1/2022

YouTube Music je na trhu od roku 2015. Jedná se o hudební streamovací aplikaci, ve které je možné přehrávat a poslouchat hudbu a stahovat ji pro chvíle, kdy budete offline.

V České republice nabízí YouTube Music tři možnosti předplatného. Pojďme se na ně blíže podívat:

  • individuální předplatné stojí 149 korun měsíčně.
  • rodinné předplatné stojí 229 korun měsíčně. Využívat ho může až šest členů domácnosti (každý bude mít svůj účet).
  • studentské předplatné stojí 79 korun měsíčně. Předplatné je určené pro studenty vysokých škol. Jednou za rok je potřeba ověřit statut studenta a potvrdit tak, že na zvýhodněné předplatné má uživatel stále nárok.

Všechny tři zmíněné tarify jde vyzkoušet na jeden měsíc zdarma. Pro využití nabídky stačí navštívit web služby YouTube Music, registrovat se a zadat údaje k platební kartě. O kartu se podle našeho názoru není třeba obávat - stránky YouTube Music jsou zabezpečené a za službou stojí silná firma.

Sedm dní před koncem vám přijde upozornění, že vaše zkušební předplatné brzy vyprší.

YouTube Music zdarma v rámci předplatného YouTube Premium

YouTube Music si můžete pořídit i zdarma v rámci předplatného nazvaného YouTube Premium. To stojí 179 korun měsíčně a nabízí možnost sledování YouTube bez reklam, stahování videí z YouTube do mobilní aplikace a plnohodnotný přístup ke službě YouTube Music. Více o tomto předplatném jsme psali zde.

Jak se platí za YouTube Music?

Službu YouTube Music je z České republiky možné zaplatit třemi způsoby. Platit můžete buď platební kartou (podporovány jsou debetní a kreditní karty od společností MasterCard, VISA a American Express). Nebo ji můžete zaplatit PayPalem či platební metodou my paysafecard, o které jsme psali zde.

Po zaplacení je potřeba myslet na to, že předplatné YouTube Music se každý měsíc automaticky obnovuje. Pokud ho tedy v budoucnu už nebudete chtít dále používat, je potřeba ho zrušit v nastavení účtu, abyste zbytečně neplatili.

Srovnání s konkurencí

Pojďme se nyní podívat na konkurenční aplikace a srovnat si je s YouTube Music. Na českém trhu patří mezi nejoblíbenější hudební aplikace Spotify a Apple Music. Kolik za ně zaplatíte?

  • Spotify - cena je 5,99 euro měsíčně - v přepočtu zhruba 158 korun měsíčně.
  • Apple Music - cena je 149 korun měsíčně.
  • YouTube Music - cena je 149 korun měsíčně (179 korun měsíčně, pokud si koupíte předplatné YouTube Premium).

YouTube Music stojí stejně jako Apple Music. Spotify je pak o pár korun dražší. Nedá se přitom říct, která z těchto aplikací je nejlepší. Spotify nabízí skvělou a přehlednou aplikaci. Apple Music bude zase nejpohodlnější pro většinu fanoušků a uživatelů Applu. YouTube Music se zase vyplatí, pokud si jej koupíte v rámci tarifu YouTube Premium a získáte k ní možnost pouštět si videa na YouTube bez reklam.

Pokud nechcete za streamování hudby platit, můžete se zaregistrovat u všech zmíněných služeb a získat tak celkem sedm měsíců předplatného zdarma (Spotify nabízí tři měsíce zdarma, Apple Music také tři měsíce a YouTube Music jeden měsíc zdarma).

Nabídka hudby na YouTube Music

Na YouTube Music najdete více než 60 milionů skladeb. Nechybí zde slavní zpěváci či zpěvačky jako Robbie Williams, Ed Sheeran, Elvis Presley, Lady Gaga, Taylor Swift či Beyoncé. Najdete tu také všechny populární kapely jako Beatles, Rolling Stones, Nirvana, Guns N' Roses, Pink Floyd či Aerosmith.

Nechybí ani všechny známé české kapely, zpěváci a zpěvačky. Na YouTube Music si tak můžete pustit Karla Gotta, Lucii Bílou, Tomáše Kluse, Petra Koláře, Chinaski, Wohnouty, Mirai, Divokýho Billa, Kabáty, Mandrage, Kryštofa, Tři sestry či Vypsanou fixu.