Google One - ceny předplatného pro rok 2022

Zajímají vás ceny předplatného u služby Google One? V dnešním článku se na ně podíváme. Prozradíme také, jak přesně Google One funguje a na jaké produkty Googlu se vztahuje.
Od
redakce Fondik.cz
Kategorie:
Zajímavosti ze světa financí
2/4/2022 2:00 AM

Google One je cloudové úložiště, do kterého se automaticky zálohuje váš obsah ze služeb Googlu. Patří sem služby Gmail, Google Fotky a Google Drive. Toto úložiště nabízí v základu 15 GB zdarma.

Pokud tuto kapacitu vyčerpáte (například budete mít na Gmailu obsah o velikosti 5 GB, na Google Fotkách 5 GB a na Google Drivu 5 GB), je potřeba buď obsah promazat, nebo si od Googlu koupit další diskový prostor.

Pojďme se nyní podívat na to, kolik takové navýšení diskového prostoru stojí. Ceny se liší podle toho, kolik gigabytů či terabytů si od Googlu koupíte:

  • 100 GB - cena je 59,99 korun za měsíc. Pokud si předplatné pořídíte na celý rok, zaplatíte celkem 599,99 korun.  
  • 200 GB - cena je 79,99 korun za měsíc. Pokud si předplatné koupíte na celý rok, zaplatíte celkem 799,99 korun.
  • 2 TB - cena je 299,99 korun za měsíc. Když si předplatné koupíte na celý rok, zaplatíte celkem 2 999,99 korun.
Ceny předplatného u služby Google One. Ceny začínají na 59,99 Kč za měsíc (100 GB) a končí na 299,99 Kč za měsíc (2 TB).
Jednotlivé cenové tarify pro Google One.

Nezapomeňte na to, že předplatné se automaticky obnovuje (a to i u ročních tarifů). Pokud tedy nebudete mít zájem o prodloužení, je potřeba jej zrušit v nastavení účtu.

Jak se Google One platí?

Google One můžete zaplatit hned několik způsoby. Podporovány jsou debetní a kreditní karty od společností MasterCard, Visa a American Express. Zaplatit můžete také přes PayPal nebo přes službu my paysafecard, o které jsme psali zde.

Jak zjistím, kolik prostoru mi na Google One ještě zbývá?

Nejste si jistí, kolik z 15 gigabytů, které Google nabízí zdarma, jste již vyčerpali? Pro ověření se stačí přihlásit pod vaším Gmailem do služby Google One. V dolní části stránky pak uvidíte, kolik prostoru je aktuálně zaplněno:

Lišta u služby Google One, která ukazuje, kolik z 15 GB prostoru, který je zdarma, je zaplněno (na obrázku se ukazuje 8,25 GB).

Jaké jsou ceny Google One oproti konkurenci?

Na trhu soupeří Google One se třemi velkými konkurenty - icloudem od Applu, OneDrivem od Microsoftu a Dropboxem. Pojďme se nyní podívat na jejich ceny.

  • icloud - cloudové úložiště pro uživatele Applu nabízí celkem 5 GB zdarma. Za 50 GB zaplatíte 25 korun měsíčně. Za 200 GB 79 korun měsíčně a za 2 TB 249 korun měsíčně.
  • OneDrive - cloud od Microsoftu nabízí 5 GB prostoru zdarma. Za 100 GB zaplatíte 49 korun měsíčně. Za 1 TB zaplatíte 189 korun měsíčně nebo 1 899 korun ročně a dostanete k tomu zdarma službu MS Office. Rodinný plán pak vyjde na 269 korun měsíčně nebo 2 699 korun ročně a nabízí přístup pro šest uživatelů (a 1 TB pro uživatele) a MS Office zdarma.
  • Dropbox - známá cloudová služba nabízí v České republice 2 GB zdarma. Za 2 TB zaplatíte 11,99 euro měsíčně (při platbě na rok pak 9,99 euro měsíčně). Za 3 TB pak zaplatíte 19,99 euro měsíčně (při platbě na rok pak 16,99 euro měsíčně). Jedná se o dva nejpopulárnější tarify. Vedle nich má Dropbox k dispozici i rodinné plány a plány pro firmy.

Google One nabízí největší úložný prostor zdarma ze všech (15 GB oproti 5 GB u iCloudu a OneDrivu a 2 GB u Dropboxu). U placených tarifů pak nejlépe vychází iCloud, kde za 50 GB zaplatíte 25 korun měsíčně a za 2 TB 249 korun měsíčně.

Jestliže se vám nechce platit vůbec nic, existuje řešení. Můžete se zaregistrovat u všech těchto služeb a využít prostor, který nabízejí zdarma.

Existují Google One tarify i pro firmy?

Pro firmy má Google připravenou speciální službu nazvanou Google Workspace. Ta vedle úložiště nabízí také vlastní firemní e-mail, videoschůzky a další výhody. Ceny tarifů vypadají následovně:

  • Business Starter - 4,68 euro za uživatele měsíčně. K dispozici je cloudové úložiště o velikosti 30 GB.
  • Business Standard - 9,36 euro za uživatele měsíčně. K dispozici je cloudové úložiště o velikosti 2 TB.
  • Business Plus - 15,60 euro za uživatele měsíčně. K dispozici je cloudové úložiště o velikosti 5 TB.