Office 365 - ceny předplatného pro rok 2022

Hledáte informace o tom, kolik stojí předplatné služby Office 365? V dnešním článku pro vás máme odpověď.
Od
redakce Fondik.cz
Kategorie:
Zajímavosti ze světa financí
1/5/2022 2:00 AM

Na úvod jedna důležitá informace. 21. dubna 2020 společnost Microsoft přejmenovala název produktu Office 365 na Microsoft 365. Od té doby už původní název nepoužívá a oficiálně používá nový název Microsoft 365. Proto i my budeme používat nový název.

Microsoft 365 je soubor produktů jako Word, Excel, PowerPoint, Outlook či OneDrive, které americká společnost z Redmondu poskytuje na bázi měsíčního předplatného. Pojďme se nyní na jednotlivé měsíční plány blíže podívat.

  • Microsoft 365 pro jednotlivce - za 189 korun měsíčně nebo za 1 899 korun ročně získáte přístup k aplikacím Word, Excel, PowerPoint, OneNote, Outlook, Access a Publisher. Součástí balíčku je také 1 TB datového prostoru na cloudové službě Microsoft OneDrive. Toto předplatné můžete využívat na desktopu, Macu, telefonu s Androidem a iPhonu.
  • Microsoft 365 pro rodiny - za toto předplatné zaplatíte 269 korun měsíčně nebo 2 699 korun ročně. Sdílet ho může až šest osob najednou. Všichni dostanou přístup k aplikacím Word, Excel, PowerPoint, OneNote, Outlook, Access a Publisher. Součástí balíčku je také celkem 6 TB datového prostoru na službě OneDrive (každý uživatel může využít maximálně 1 TB).  Předplatné je kompatibilní s desktopem, Macem, telefonem s Androidem a s iPhonem. Tuto variantu předplatného můžete vyzkoušet na jeden měsíc zdarma.
  • Office 2021 pro studenty a domácnosti - v této variantě zaplatíte jednorázově 4 099 korun měsíčně. Nejedná se tedy o předplatné. Za tyto peníze získáte doživotní přístup k aplikacím Word, Excel a PowerPoint pro jednoho uživatele. Tato varianta je oproti těm předchozím poněkud ochuzená - nenabízí žádný datový prostor na OneDrivu a je kompatibilní pouze s desktopem a Macem.
Ceny služby Microsoft 365. Ceny začínají na 1 899 korunách za rok a končí na 4 099 korunách (za jednorázový nákup).
Ceny jednotlivých tarifů Microsoft 365.

Jak se platí Microsoft 365?

V České republice je možné za Microsoft 365 zaplatit buď přes PayPal nebo platební kartou. Podporovány jsou debetní a kreditní karty od společností VISA, MasterCard a American Express.

Po zakoupení je potřeba pamatovat na to, že předplatné se automaticky obnovuje. Pokud tedy nebudete chtít Microsoft 365 v budoucnu dále používat, je potřeba předplatné zrušit, abyste zbytečně neplatili. Předplatné je možné zrušit v nastavení účtu (v sekci Services & subscriptions kliknete na tlačítko Cancel).

Existuje předplatné Microsoft 365 pro firmy?

Vedle tarifů pro jednotlivce a domácnosti jsou v nabídce Microsoft 365 i firemní tarify. Pojďme se na ně nyní podívat zblízka.

  • Microsoft 365 Business Basic - za cenu 5,1 euro měsíčně za jednoho uživatele při závazku na jeden rok získáte 1 TB datového prostoru ve službě OneDrive. Součástí jsou také webové a mobilní verze programů Word, Excel a PowerPoint. Dále jsou součástí tarifu služby Teams, Exchange, OneDrive a SharePoint.
  • Microsoft 365 Business Standard - za cenu 10,5 euro měsíčně za jednoho uživatele při závazku na jeden rok získáte 1 TB datové prostoru ve službě OneDrive. Součástí tarifu jsou plnohodnotné verze aplikací Word, Excel, PowerPoint a Outlook. Dále získáte přístup do služeb Teams, Exchange, OneDrive a SharePoint.
  • Microsoft 365 Business Premium - za cenu 18,60 euro měsíčně za jednoho uživatele při ročním závazku získáte 1 TB datového prostoru na OneDrivu. Dále jsou součástí balíčku aplikace Word, Excel, PowerPoint, Outlook a přístup ke službám Teams, Exchange, OneDrive a SharePoint. Navíc získáte přístup k prémiovým aplikacím Intune a Azure Information Protection.
  • Microsoft 365 Apps - lehce osekaná verze předplatného, která za 8,80 euro měsíčně nabízí aplikace Word, Excel, PowerPoint, Outlook a 1 TB datového prostoru na OneDrive. Oproti ostatním předplatným u této varianty chybí  přístup do služeb Teams, Exchange a SharePoint.

Ceny firemních tarifů jsou bez DPH. Všechny tarify jde vyzkoušet na jeden měsíc zdarma.

U tarifu Microsoft 365 Business Premium je potřeba se zavázat na jeden rok. Tarify Microsoft 365 Business Basic, Microsoft 365 Business Standard a Microsoft 365 Apps jdou předplatit i na měsíc. Ceny jsou 6,1 euro měsíčně, 12,6 euro měsíčně a 10,60 euro měsíčně.