iCloud - ceny předplatného pro rok 2023

Zajímají vás aktuální ceny služby iCloud? V dnešním článku se na ně podrobně podíváme. Také vám řekneme, kolik dat si na iCloud můžete uložit a jak si tato služba stojí ve srovnání s konkurencí.
Od
redakce Fondik.cz
Kategorie:
Zajímavosti ze světa financí
1/1/2023 9:00 AM

iCloud je datové úložiště pro uživatele Applu, kam si můžete nahrát fotky, dokumenty, hudbu a různé další souboury. iCloud v základu nabízí 5 GB prostoru zdarma. Kdo chce víc, musí si připlatit. Ceník služby je postaven velmi jednoduše a srozumitelně - jak vypadají jednotlivé tarify?

  • 50 GB - za nejlevnější placený tarif zaplatíte v České republice 25 korun. Na iCloud pak můžete nahrát soubory o celkové velikosti do 50 GB.
  • 200 GB - za tento tarif zaplatíte 79 korun a získáte za něj 200 GB místa.
  • 2 TB - nejvyšší tarif stojí 249 korun měsíčně a nabízí úložný prostor v celkové velikosti 2 TB.

Jakým způsobem se iCloud platí?

Za iCloud je v Čechách možné zaplatit debetní nebo kreditní kartou. Případně také můžete zaplatit penězi, které máte k dispozici na vašem Apple ID. Mezi další způsoby platby patří PayPal a Apple Cash.

Pokud máte iPhone, předplatné iCloudu si můžete aktivovat v Nastavení. Stačí kliknout na váš účet, poté na iCloud, pak na tlačítko Spravovat úložiště a poté na tlačítko Navýšit. Následně si vyberete, o jakou variantu předplatného máte zájem, a transakci potvrdíte.

Pamatujte na to, že předplatné se automaticky obnovuje. Pokud ho tedy už nebudete potřebovat, je potřeba ho zrušit, abyste zbytečně neplatili. Na iPhonech tuto možnost najdete v Nastavení, kde ve vašem účtu kliknete na pole Předplatná a tam můžete předplatné iCloudu zrušit.

Jaké jsou ceny iCloudu oproti konkurenci?

Na trhu cloudových služeb má iCloud hned několik velkých konkurentů. O svou pozici bojuje s produktem OneDrive od Microsoftu, Dropboxem a službou Google One.

Pojďme se nyní podívat na to, jaké ceny si tito konkurenti účtují.

  • Google One - cloudové úložiště od Googlu nabízí do začátku 15 GB zdarma. Prostor můžete použít pro produkty OneDrive (což je v podstatě virtuální harddisk v cloudu), Gmail a Google Fotky. Ceny za dokoupení dalších dat jsou následující: 100 GB vás vyjde na 59,99 korun měsíčně. 200 GB vás vyjde na 79,99 korun měsíčně. Za 2 TB zaplatíte 299,99 korun měsíčně. Při závazku na jeden rok dostanete 17% slevu.
  • OneDrive - cloud od Microsoftu nabízí v základu 5 GB zdarma. Za 100 GB zaplatíte 39 korun měsíčně. Za 1 TB zaplatíte 189 korun měsíčně nebo 1 899 korun ročně a dostanete k tomu zdarma službu MS Office. Rodinný plán vás vyjde na 269 korun měsíčně nebo na 2 699 korun ročně. Nabízí přístup pro šest uživatelů (a 1 TB pro každého uživatele) a MS Office zdarma.
  • Dropbox - cloudová služba ze Spojených států nabízí 2 GB zdarma. Za 2 TB zaplatíte 11,99 euro měsíčně (při závazku na rok zaplatíte 9,99 euro měsíčně). Za 3 TB zaplatíte 19,99 euro měsíčně (při závazku na rok pak dáte 16,99 euro měsíčně).

Největší úložný prostor zdarma nabízí služba Google One (15 GB). Nakupovat další prostor je pak nejvýhodnější u iCloudu, kde za 50 GB zaplatíte 25 korun měsíčně a za 200 GB 79 korun měsíčně.

Pokud se vám za cloudová úložiště nechce platit, existuje řešení. Můžete se zaregistrovat u všech těchto služeb a využít prostor, který nabízejí zdarma.

Nabízí iCloud předplatné pro firmy?

Podle našich zkušeností není iCloud úplně ideálním firemním řešením. Může za to fakt, že pro přístup do iCloudu je potřeba mít nějaké zařízení od Applu.

Pokud jste jednotlivec a používáte Mac nebo iPhone, bude pro vás iCloud pravděpodobně tím nejlepším datovým úložištěm pro jeho nízké ceny a snadné používání. Pokud ale hledáte řešení pro firmy, doporučujeme se podívat spíše na nabídku OneDrivu, Dropboxu a Google Workplace.