Dropbox - ceny předplatného pro rok 2022

Dropbox je americká cloudová služba, na které si můžete ukládat a zálohovat nejrůznější soubory, videa či fotky. V dnešním článku se podíváme na to, kolik si Dropbox aktuálně účtuje za své předplatné, kolik volného místa nabízí a také si ho srovnáme s konkurencí.
Logo Fondik.cz
Od
redakce Fondik.cz
Kategorie:
Zajímavosti ze světa financí
1/1/2022

Pokud se na Dropboxu zaregistrujete, automaticky získáte tarif nazvaný Basic. Ten je zdarma a nabízí cloudový úložný prostor o velikosti 2 GB. Pokud vám tato kapacita nebude stačit, můžete si aktivovat placené předplatné a získat další gigabyty či terabyty pro úschovu dat.

Kolik jednotlivé plány stojí a kolik prostoru nabízejí?

  • Plus - nejoblíbenější varianta předplatného vás vyjde na 11,99 euro měsíčně a nabízí 2 TB dat. Předplatné může používat maximálně jeden uživatel. Pokud si tarif Plus koupíte na celý jeden rok, zaplatíte místo 11,99 euro měsíčně 9,99 euro měsíčně.
  • Family - předplatné pro rodinu může využívat až šest různých uživatelů. Nabízí také 2 TB dat. Jeho cena je 19,99 euro měsíčně. Pokud si ho objednáte na celý rok, vyjde vás na 16,99 euro měsíčně.
  • Professional - nejvyšší varianta předplatného nabízí prostor o velikosti 3 TB. Předplatné může využívat maximálně jeden uživatel. Cena je 19,99 euro měsíčně. Při objednání na celý rok zaplatíte 16,58 euro měsíčně.
Ceny předplatného pro službu Dropbox. Základní plán Basic je zdarma, plán Plus stojí 11,99 euro/m a plán Family 19,99 euro/m.
Jednotlivé varianty předplatného služby Dropbox.

Jak se za Dropbox platí?

V České republice je za Dropbox možné zaplatit platební kartou nebo PayPalem. Podporovány karty od společností VISA, MasterCard a American Express.

Po zaplacení je potřeba myslet na to, že předplatné se automaticky obnovuje. Pokud ho tedy budete chtít v budoucnu zrušit, je potřeba přejít do nastavení, tam kliknout na tlačítko Plan a poté na tlačítko Cancel.

Jaké jsou ceny Dropboxu oproti konkurenci?

Dropbox na trhu soupeří se službami icloud od Applu, OneDrive od Microsoftu a Google One od Googlu. Pojďme se nyní podívat na jejich nabídku předplatného, ceny a velikost úložného prostoru.

  • icloud - úložiště pro uživatele Applu nabízí pro začátek 5 GB zdarma. Poté už je potřeba zaplatit. 50 GB prostoru vás vyjde na 25 korun měsíčně. 200 GB vás vyjde na 79 korun měsíčně a za 2 TB zaplatíte 249 korun měsíčně.
  • Google One - cloud od Googlu nabízí do začátku 15 GB zdarma. Tento prostor můžete využívat pro služby Google Drive, Google Fotky a Gmail. Dodatečné gygabyty vás vyjdou na 59,99 Kč za měsíc (100 GB) a na 79,99 korun za měsíc (200 GB). Za 2 TB prostoru si Google účtuje 299,99 korun měsíčně. Pokud se rozhodnete předplatit si službu na celý jeden rok, dostanete 17 % slevu.
  • OneDrive - úložiště od Microsoftu nabízí v základu 5 GB zdarma. Za 100 GB zaplatíte 49 korun měsíčně. Za 1 TB zaplatíte 189 korun měsíčně nebo 1 899 korun ročně a dostanete k tomu zdarma službu MS Office. Rodinný plán pak vyjde na 269 korun měsíčně nebo na 2 699 korun ročně a nabízí přístup pro šest uživatelů (a 1 TB pro uživatele) a MS Office zdarma.

Co se týče prostoru zdarma, tak nejlépe s 15 GB vychází Google One. Nejlepší ceny u placených tarifů pak nabízí icloud, u kterého za 50 GB zaplatíte 25 korun měsíčně a za 2 TB 249 korun měsíčně.

Pokud nechcete platit vůbec nic, existuje řešení. Můžete se registrovat u všech těchto služeb a využít kapacitu, kterou nabízejí zdarma.

Nabízí Dropbox tarify pro firmy?

Dropbox nabízí vedle tarifů pro jednotlivce a rodiny i tarify pro firmy. Konkrétně to jsou dva tarify s názvy Standard a Advanced. Pojďme se na ně blíže podívat.

  • Standard - za 12 euro měsíčně získá váš zaměstnanec prostor o velikosti 5 TB. Předplatné mohou využívat tři a více uživatelů. Pokud se Dropboxu zavážete na jeden rok, vyjde vás předplatné na 10 euro měsíčně.
  • Advanced - za 18 euro měsíčně získáte pro svého zaměstnance neomezený prostor. Předplatné mohou využívat tři a více uživatelů. Při ročním závazku vás předplatné vyjde na 15 euro měsíčně.