Trik Jeffa Bezose, jak si úspěšně zorganizovat čas

Zakladatel Amazonu Jeff Bezos je podle žebříčku amerického časopisu Forbes již druhý rok v řadě nejbohatším mužem na světě s jměním 134 miliard dolarů (3 biliony korun). Za jeho úspěchem podle něj stojí know-how, jak si správně zorganizovat čas.
Logo Fondik.cz
Od
redakce Fondik.cz
Kategorie:
Zajímavosti ze světa financí
9/3/2019

Šéfování Amazonu a společnosti Blue Origin zabírá Bezosovi bezesporu spoustu času, a proto si musel vytvořit systém, díky němuž si dokáže zorganizovat čas a vše stíhat. „Snažím se svůj čas organizovat tak, aby mi po práci zbýval prostor i na přátele, rodinu a koníčky. Někdy je to samozřejmě vzhledem k mým povinnostem velmi náročné,“ říká úspěšný podnikatel.

Bezos se netají svými velkými cíli – chce, aby byl Amazon společností, ve které jsou potřeby zákazníka vždy na prvním místě. Zároveň má v plánu dosáhnout toho, aby díky jeho společnosti Blue Origin mohli lidé cestovat do vesmíru. Také chce, aby se Blue Originu podařilo postavit solární systém, který bude sloužit všem lidem na planetě. K tomu všemu je samozřejmě potřeba obří úsilí a spousta plánování.

Důležité je správné určování priorit. Pomůže i vize

"Můj trik, jak si úspěšně zorganizovat čas, je poměrně jednoduchý. Je potřeba absolutního zaměření a správné určování priorit. Poradil bych všem lídrům, aby se zaměřili pouze na to, co je skutečně důležité. Na to, co je potřeba udělat právě teď," říká Bezos. Podle něj se často stává, že lidé řeší příliš mnoho věcí, nemají potřebné soustředění a ztrácí tah na branku. "Velkou roli v tom hraje i vize. Vize je něco, k čemu se můžete vždy vrátit, když zrovna tápete. V těžkých momentech si vzpomeňte na svou vizi. Na to, proč to děláte - a uvidíte, že věci se rychle zlepší," dodává Bezos.