Disney+ cena předplatného pro rok 2022

Zajímá vás, kolik stojí předplatné služby Disney+? Máme pro vás všechny aktuální informace. Také se mrkneme na to, kdy by služba měla být spuštěna v České republice, a jaké filmy a seriály nabízí.
Logo Fondik.cz
Od
redakce Fondik.cz
Kategorie:
Zajímavosti ze světa financí
1/1/2022

Disney+ je streamovací služba od amerického giganta Disney. Na trhu soupeří s firmami jako je Netflix či HBO.

V České republice zatím není možné Disney+ sledovat. Podle vyjádření firmy vstoupí Disney+ na tuzemský trh mezi podzimem 2021 a létem 2022. Na toto období je naplánované spuštění také ve většině zemí ve východní Evropě.

Kolik stojí předplatné Disney+?

Disney+ nabízí dvě varianty předplatného. Měsíční a roční. Pojďme se nyní podívat na ceny v jednotlivých zemích.

  • ve Spojených státech si Disney+ účtuje 6,99 dolarů za měsíční předplatné a 69,99 dolarů za roční předplatné.
  • v evropských zemích, kde se platí eurem, stojí služba 6,99 euro měsíčně a 69,99 euro ročně.
  • ve Velké Británii stojí Disney+ 5,99 liber měsíčně a 59,99 liber ročně.
  • v Norsku stojí Disney+ 69 norských korun měsíčně a 689 norských korun ročně.
  • ve Švédsku za Disney+ zaplatíte 69 švédských korun měsíčně a 689 švédských korun ročně.
  • ve Švýcarsku stojí Disney+ 9,90 švýcarských franků měsíčně na 99 švýcarských franků ročně.

Dá se předpokládat, že ceny v České republice budou stejné jako ve zbytku Evropy, a proto se u nás u Disney+ očekává cenovka 6,99 euro měsíčně a 69,99 euro ročně nebo ekvivalent v českých korunách.

V jakých evropských zemích je možné sledovat Disney+?

Disney+ je aktuálně možné sledovat ve Velké Británii, Nizozemsku, Německu, Rakousku, Irsku, Itálii, Francii, Španělsku, Švýcarsku, Monaku, Portugalsku, Norsku, Dánsku, Švédsku, Finsku, na Islandu, v Belgii a v Lucembursku.

Disney+ poprvé vstoupilo do Evropy 12. listopadu 2019. V ten den nabídlo své služby na nizozemském trhu. Další trhy přišly na řadu 24. března 2020. V tu dobu spustilo Disney+ německý, rakouský, irský, italský, španělský, švýcarský a britský trh. 7. dubna 2020 se přidala Francie a 30. dubna 2020 Monako. 15. září 2020 přibyla Belgie, Dánsko, Finsko, Island, Lucembursko, Norsko, Portugalsko a Švédsko.

Jaký obsah najdete na Disney+?

Společnost Disney udělala v minulosti velké akvizice a nakoupila například filmová studia Marvel, Pixar, Lucasfilm či 21st Century Fox. To se nyní ukazuje jako skvělý tah, protože všechny filmy a seriály od těchto studií nyní může nabídnout na své streamovací platformě.

Na Disney+ tak najdete filmy ze série Marvel jako Spider-Man, Ant-Man, Thor, Fantastická čtyřka nebo Captain America. Nechybí ani závěrečný díl série Avengers Endgame z roku 2019.

V nabídce jsou dále všechny filmy ze série Star Wars i seriál Mandalorian, který byl natočen právě na motivy Hvězdných válek.

Pro děti má Disney+ připraveny hlavně filmy z produkce Pixaru. Je mezi nimi například Příběh hraček, série Úžasňákovi nebo filmy V hlavě, Coco, Ratatouille, WALL•E či Hledá se Nemo. Potěší i nabídka animovaných filmů, mezi kterými nechybějí klasiky z produkce Disneyho jako Malá mořská víla z roku 1989 či Popelka z roku 1950.

Na Disney+ najdete také nejnovější filmy od Disneyho jako Frozen či Lví král. Lahůdkou jsou pak dokumenty od National Geographic a série Simpsonovi.