Netflix - cena předplatného pro rok 2024

Netflix je streamovací služba s filmy a seriály, která si rychle získala oblibu po celém světě. Dostupná je i v České republice a my pro vás máme informace o tom, kolik za ni zaplatíte.
Od
redakce Fondik.cz
Kategorie:
Zajímavosti ze světa financí
6/3/2023 1:00 AM

Aktualizace 2.2.2024

Aktualizace 28.10.2023: BBC uvedla, že Netflix oznámil zvýšení cen některých svých předplatných plánů, a to navzdory úspěchu nedávného boje proti sdílení hesel. Streamovací gigant uvedl, že měsíční poplatky za základní službu ve Velké Británii se zvýší o 1 libru na 7,99 libry, zatímco cena prémiového balíčku stoupne o 2 libry na 17,99 libry.

Aktualizace 19.3. 2022: Netflix aktuálně v Chile, v Peru a v Kostarice testuje nový mechanismus, který zahrnuje mírné zvýšení ceny předplatného pro ty, kteří svůj účet sdílí. Pro Netflix je totiž sdílení hesel kontroverzní téma: na jednu stranu díky sdílení hesel existuje více uživatelů, kteří Netflix sledují. Na druhou stranu Netflix nemá z těchto uživatelů žádné příjmy. V minulosti se spekulovalo, že Netflix sdílení hesel úplně omezí a zakáže.

Aktualizace 1.1. 2023: Podle posledních zpráv se Netflix skutečně chystá zásadně omezit sdílení účtů mezi uživateli. K tomuto radikálnímu kroku by se firma měla odhodlat v průběhu roku 2023. Pro tuto chvíli se však pro české uživatele zatím nic nemění.

Aktualizace 25.5.2023: Netflix ohlásil první data za hybrydní model kdy uživatelům s levnějším předplatným zobrazuje reklamu,

Typy předplatného

Netflix nabízí celkem tři typy předplatného. Ceny začínají na 199 korunách za měsíc a končí na 319 korunách za měsíc. Pojďme se nyní na jednotlivé varianty předplatného podívat zblízka.

 • Basic - základní předplatné, za které měsíčně zaplatíte 199 korun. Můžete na něm sledovat filmy a seriály maximálně na jedné obrazovce a obsah si můžete stáhnout na jeden telefon či tablet. Co se týče kvality obrazu, toto předplatné nabízí standardní rozlišení (pro technické fajnšmekry dodejme, že toto rozlišení se pohybuje mezi 480p a 720p).
 • Standard - za toto předplatné zaplatíte měsíčně 259 korun. Netflix díky němu můžete sledovat na dvou obrazovkách najednou. To znamená, že jeden člen domácnosti může Netflix sledovat například na televizi a druhý si může pustit jiný seriál třeba na mobilu. Při této variantě předplatného si můžete obsah od Netflixu stahovat do dvou telefonů či tabletů. Kvalita obrazu je Full HD (1080p).
 • Premium - nejvyšší varianta stojí 319 korun měsíčně. Netflix si na ní můžete pustit až na čtyřech obrazovkách najednou. Obsah je také možné stahovat až do čtyř telefonů či tabletů. Kvalita obrazu je nejvyšší možná - varianta Premium nabízí jak Full HD (1080p), tak Ultra HD (4K).
Cena: Netflix: Ceny předplatného na Netflixu. Celkem tři varianty, začínají na 199 Kč za měsíc a končí na 319 Kč za měsíc.
Jednotlivé varianty předplatného na Netflixu.

Netflix už nenabízí 30 dní na vyzkoušení zdarma

V minulosti Netflix nabízel vyzkoušení předplatného zdarma na dobu 30 dní. Stačilo se jako nový uživatel zaregistrovat na stránkách Netflixu a zadat údaje o platební kartě. Dnes už tato nabídka bohužel není aktivní a za Netflix je tedy potřeba platit hned začátku používání.

Zařídit si účet na Netflixu je jednoduché. Na oficiálním webu Netflixu vyplníte vaši e-mailovou adresu. Poté si zvolíte heslo a vyberete variantu předplatného. V posledním kroku zadáte platební údaje k vaší kartě, nebo si vyberete jinou preferovanou platební metodu.

Jak se platí předplatné na Netflixu

Netflix je v České republice možné zaplatit čtyřmi způsoby. Prvním je platební karta. Akceptovány jsou karty od společností VISA, Mastercard a American Express. Druhou možností je zaplatit přes PayPal. Další možností je přidat si platbu za Netflix účet k vyúčtování od vašeho mobilního operátora. Tato možnost je aktuálně dostupná pouze u operátora Vodafone. Funguje tak, že vaše telefonní číslo spárujete s Netflix účtem a na konci každého měsíce najdete platbu za Netflix ve vyúčtování od Vodafonu.

Poslední možností je využít předplacené karty, které se dají koupit v obchodech s potravinami Billa a v tabákové síti Geco. Koupit je také můžete online na webu obchodu JRC. V budoucnu by měly být dárkové karty dostupné i na dalších místech - konkrétně v Kauflandu, Penny, drogeriích DM nebo řetězci Expert. Předplacené karty mají hodnotu 400, 1 000 nebo 4 000 korun. Karta má na zadní straně fólii, která ukrývá šestnáctimístný PIN. Tento PIN zadáte do příslušného pole na webu Netflixu a aktivujete tak vaše předplatné.

Pokud budete za předplatné Netflixu platit kartou, částka se vám strhne v korunách a bude se pravidelně strhávat každý měsíc, dokud předplatné nezrušíte. Pokud budete potřebovat změnit den, ve kterém si Netflix peníze z karty strhne, je to možné. V nastavení tuto možnost najdete pod tlačítkem “Change billing day”.

Přístup pro více uživatelů

Velkou výhodou Netflixu je, že do účtu může mít přístup až pět lidí najednou. Díky tomu nemusíte kupovat předplatné každému členovi domácnosti, ale bude vám stačit jeden společný účet. Pozor si však dejte na to, že u předplatného Basic a Standard je možné Netflix sledovat maximálně na jedné a dvou obrazovkách najednou.

Je tedy možné, že pokud se budete chtít každý dívat na svůj pořad, nemusí vám tyto varianty předplatného stačit. U předplatného Premium je možné dívat se až na čtyřech obrazovkách najednou, což je pro pětičlennou domácnost podle našich zkušeností zcela dostačující.

Tato možnost ale týká pouze členů jedné domécnosti. Pokud chcete sdílet účet s někým na jiné adrese, pak máte k dispozici speciální příplatkový tarif.

Tabulka s pěti uživateli, kteří mají přístup ke sledování služby Netflix.
Do jednoho účtu má přístup pět uživatelů.

Netflix v Česku

Česká republika je pro Netflix zajímavým evropským trhem. Byť Netflix nekomentuje čísla v jednotlivých zemích, odhady odborníků hovoří o tom, že Netflix má v tuzemsku zhruba 300 - 400 tisíc předplatitelů. Aktuální čísla uvádějí, že v České republice je na Netflixu dostupných přes 5 500 filmů a přes 2 100 seriálů. Nabídka obsahu Netflixu v České republice byla historicky vždy silná - Česko se dlouhodobě řadí do pětice zemí, kde má Netflix nejširší nabídku.

Netflix také do českého trhu poměrně značně investuje. Pouhých jedenáct týdnů od premiéry v kinech například koupil práva k dokumentu Karel o Karlu Gottovi a nabídl ho na své platformě. Vedle toho Netflix pravidelně rozšiřuje nabídku českých filmů a u zahraniční produkce nabízí buď české titulky, nebo český dabing (je však potřeba říct, že dabing zatím nepokrývá velké množství titulů a Netflix by mohl v této oblasti přidat).

Přečtěte si samostatný článek o přihlášení na Netflix.

Tipy, na co se dívat

A teď ta nejlepší část - co sledovat, až si pořídíte Netflix? Možností je spousta, přeci jen se jedná o největší streamovací službu na světě a seriálů a filmů tu najdete tisíce. My jsme pro vás připravili TOP10 našich nejoblíbenějších seriálů a TOP10 našich nejoblíbenějších filmů, které aktuálně najdete v nabídce Netflixu.

SERIÁLY

 • Narcos - dechberoucí seriál o drogové scéně v Kolumbii v 80. a 90. letech. Hlavní postavou je Pablo Escobar.
 • Stranger Things - sci-fi tak tajemné, zábavné i hravé, že je těžké se od něj odtrhnout.
 • Inventing Anna - příběh mladé podvodnice, které se podařilo oklamat newyorskou smetánku.
 • Hra na oliheň - fascinující výlet do Koreje, kde zadlužení lidé hrají hru, ve které už není co ztratit.
 • House of Cards - exkurze do nejvyšších pater moci, kde probíhá souboj o americké prezidentské křeslo.
 • Better Call Saul - příběh amerického právníka, který se zaplete s mexickou drogovou mafií.
 • La casa de papel - jeden z nejoblíbenějších španělských seriálů o partě zlodějů, kteří se rozhodnou vykrást Španělskou národní banku.
 • Elite - teenage drama o vztazích a životě na elitním španělském gymnáziu.
 • Breaking Bad - Učitel chemie, který umírá na rakovinu, se rozhodne zaplést do byznysu s drogami.
 • Too Hot To Handle - guilty pleasure a jedna z nejlepších reality show na Netflixu, kde hlavní roli hrají mladí lidé a zákaz sexu.

FILMY

 • Rivalové - nezapomenutelný příběh závodníka F1 Nikiho Laudy a jeho rivala Jamese Hunta.
 • Vlk z Wall Street - Leonardo DiCaprio v režii Martina Martina Scorseseho v jedné z nejzábavnějších komediích o penězích a Wall Street.
 • K zemi hleď! - satirické dílo o tom, jak se k Zemi blíží obří asteroid a nikoho to zas tak moc nezajímá... I tady úřaduje skvělý DiCaprio.
 • Ďáblův advokát - Al Pacino, Keanu Reeves a Charlize Theron v jednom z nejlepších filmů z právnického prostředí.
 • Forrest Gump - klasika s Tomem Hanksem, která se snad nikdy neomrzí.
 • Gone Girl - napínavý thriller od Davida Finchera, ve kterém excelují Ben Affleck a Rosamund Pike.
 • Notting Hill - okouzlující Julia Roberts a Hugh Grant v klasické a lety prověřené romanci.
 • Shrek - na Netflixu najdete i animované filmy, včetně příběhů zlobra Shreka a jeho oslíka.
 • Čistá duše - film o matematikovi Johnu Nashovi, kterého skvěle ztvárnil Russell Crowe.
 • Trója - Brad Pitt, Orlando Bloom či Peter O'Toole v historickém hollywoodském dramatu.

A pokud byste si chtěli na Netflixu pustit nějaký český film, doporučujeme zejména staré klasiky. Netflix jich má v nabídce hned několik: Adéla ještě nevečeřela, Rebelové, Pelíšky, Vrchní, prchni! či S tebou mě baví svět. Přejeme vám hezké dívání aneb jak říkají fanoušci Netflixu - happy binge watching!

Alternativy Netflixu

Pokud byste hledali další streamovací služby, které je možné sledovat z České republiky, máme pro vás jejich aktuální seznam. Toto jsou služby, které jsou v tuto chvíli dostupné pro české uživatele:

 • Voyo - stramovací služba, za kterou stojí televize Nova - cena: 159 Kč měsíčně
 • HBO Max - nástupce streamovací služby HBO GO - cena: 199 Kč měsíčně
 • Prime Video - streamovací servis od Amazonu - cena: 79 Kč měsíčně
 • Apple TV+ - streamovací služba od společnosti Apple - cena: 139 Kč měsíčně
 • Disney+ - streamovací služba od společnosti Disney

Do seznamu 14. června 2022 přibyla také služba Disney+, kterou provozuje americký zábavní gigant Disney.