Nejbohatší celebrity světa

Žebříček nejbohatších celebrit se zejména v USA těší velké pozornosti. Každý rok ho sestavuje a zveřejňuje magazín Forbes a letos se v něm objevilo jedno velké překvapení. Pátou nejbohatší celebritou světa se poprvé stala Kylie Jennerová, sestra Kim Kardashian a zároveň nejmladší členka rodiny Kardashianů.
Od
redakce Fondik.cz
Kategorie:
Zajímavosti ze světa financí
1/1/2021

Hodnota majetku Kylie Jennerové dosáhla 900 milionů dolarů, v přepočtu více než 20 miliard korun. Může za to zejména popularita její značky Kylie Cosmetics, kterou Jennerová založila v roce 2016, a ve které jí patří 100% podíl. O páté místo se Jennerová dělí se známým rapperem Jay-Z, manželem zpěvačky Beyonce. Jeho majetek se meziročně zvýšil o 90 milionů dolarů, a to hlavně díky vydařeným investicím. Jay-Z investoval například do společností Armand de Brignac a D’Ussé, které vyrábějí šampaňské a koňak.

V nejbohatší pětce se umístil i bývalý basketbalista či dva filmoví režiséři

Čtvrté místo patří jednomu z nejúspěšnějších basketbalistů historie Michaelu Jordanovi. Jeho majetek dosáhl 1,7 miliardy dolarů, v přepočtu více než 38 miliard korun. Jordan se sice basketbalu aktivně nevěnuje, stále má ale smlouvy s několika sponzory. Navíc také investuje do nových společností a startupů.

Třetí místo obhájila mediální magnátka Oprah Winfrey. Ta patří nejen mezi nejznámější a nejúspěšnější celebrity, ale také mezi nejmocnější ženy světa. Její show dlouho patřila mezi nejsledovanější pořady v Americe, Winfrey se také angažuje v různých charitách a nadacích.

První dvě místa v žebříčku pak ovládli filmoví režiséři. Steven Spielberg se umístil na druhém místě s majetkem 3,7 miliardy dolarů, v přepočtu více než 83 miliard dolarů. Byť Spielberg už nerežíruje tak často jako v minulosti, stále si ve filmovém průmyslu skvěle vydělává. Podílí se na produkci těch nejúspěšnějších filmů a stále patří mezi lidi, kteří ovlivňují dění v Hollywoodu.

Králem letošní žebříčku je pak známý režisér George Lucas. Autor Hvězdných válek má majetek v hodnotě 5,4 miliardy korun, v přepočtu více než 120 miliard korun. Stejně jako Spielberg se i Lucas dlouho věnoval produkci. Od roku 1971 vlastnil společnost Lucasfilm, která produkovala hned několik filmových hitů, například Indiana Jonese či film Americké graffiti. V roce 2012 pak Lucas svou firmu prodal společnosti Disney a i díky tomuto obchodu se z něj stal jeden z nejbohatších a nejvlivnějších umělců.