Objevte 4 důvody, proč jsou ING Podílové fondy zajímavé

Než se rozhodnete pro investici do podílových fondů, je vhodné seznámit se s největšími investičními společnostmi u nás. Mezi ty se řadí ING Bank nabízející ING Podílové fondy. Objevte 4 hlavní důvody, proč by pro vás jako investora mohly být zajímavé.
Od
redakce Fondik.cz
Kategorie:
Kde investovat
6/12/2020 1:00 AM

1. důvod: Stabilní zázemí a zkušenosti

ING je českou pobočkou stejnojmenné obchodní skupiny sídlící v Nizozemském království. U nás si banka se lvem v logu buduje jméno od roku 1993, a to především prostřednictvím bankovních služeb. Kromě služeb pro firmy nabízí podílové fondy pro drobné investory.

Bohatá historie, množství klientů a celková velikost společnosti je určitou zárukou stability. U ING fondů za vás portfolio manažeři hlídají vývoj na kapitálových trzích a ukládají volné prostředky fondu tak, aby respektovali investiční profil a zároveň dosahovali požadovaného výnosu. Osobnost fondu je naprosto klíčová. ING Bank není na trhu nováčkem a portfolio manažeři s týmem analytiků investičních fondů mají dostatek zkušeností. Výběr vhodných fondů a investic ze strany ING probíhá na základě kvantitativní a kvalitativní analýzy.

2. důvod: Příkladná přehlednost

Vyznat se v nabídkách některých investičních společností není jednoduché. Zde to naštěstí neplatí. ING Bank má projekt Vše o investování a razí velmi transparentní přístup ke klientům, kteří se o podílové fondy zajímají. Již předem upozorňuje na to, že hodnota investice může kolísat. Velmi zajímavé je také srovnání rizik a model srovnání zhodnocení investic v podílových fondech a na spořicích účtech.

V přehledu ING podílových fondů vždy máte přehled o měně fondu, investičním profilu, rizikové třídě, poplatcích i poslední známé ceně. Rizikovost fondu je uváděna na stupnici od 1 do 7. U smíšených fondů ING máte k dispozici rozložení konzervativní a dynamické části fondu. Hned si tak dokážete udělat obrázek o poměru aktiv.

3. důvod: Nulové vstupní poplatky a investice od 100 Kč

Investovat do podílových fondů od ING Bank můžete online již od 100 Kč v základní nabídce. Výše investice je čistě na vás. Investovat lze jednorázově, nebo v pravidelných vkladech. Dobrou zprávou a lákadlem je, že u fondů spravovaných ING Bank na vás nečekají vstupní poplatky. V případě potřeby máte peníze opět rychle k dispozici. Kdykoli budete své peníze investované do ING Podílových fondů potřebovat, máte je na základě žádosti do 6 pracovních dnů k dispozici.

4. důvod: Kvalitní nabídka podílových fondů

V kompletní nabídce máte přístup ke kvalitním světovým fondům. Celkem má ING Bank v nabídce 4 kvalitní profilové fondy a dalších 27 fondů z rozšířené nabídky. Mezi dlouhodobě nejvyhledávanější fondy patří ING Aria Lion, který u ING najdete hned ve čtyřech podobách dle rizikové třídy. Čím větší je riziková třída, tím větší je šance na potenciální vyšší výnos.

  • Středně rizikovou třídu má ING Aria Lion Moderate.
  • Do nadprůměrně rizikové třídy patří ING Aria Lion Balanced.
  • Do nadprůměrně rizikové třídy patří také ING Aria Lion Dynamic.
  • Nejvyšší rizikovou třídu pak má ING Aria Lion Aggressive, který je vhodný pro dlouhodobé investování.

Při výběru je vždy vhodné podívat se na historické ceny ING fondů, protože právě ty na fond prozradí, zda-li se mu nedaří pouze nyní. Kvalitní fond překonává index opakovaně a ukazuje dobré výsledky i v minulosti.

Zaujaly vás ING Podílové fondy?

Podílové fondy ING dokáží být zajímavé nejen pro stávající klienty ING, kteří hledají zhodnocení úspor. ING do značné míry cílí na opatrné investory. Dostatečně pestrá nabídka s velkým množstvím informací a nulové poplatky odstraňují překážky pro všechny investory s chutí investovat do podílových fondů.

No items found.