Výherci Oscarů dostanou vedle zlaté sošky i dárkový balíček za 3,5 milionu. Letos je plný luxusních věcí

Odnést si zlatou sošku z letošního již 91. ročníku udílení Oscarů je pro nominované umělce samozřejmě největší odměnou. Ať už ale vyhrají nebo ne, všech 25 umělců získá hodnotné dárkové balíčky věnované společností Distinctive Assets v celkové hodnotě 3,7 milionu dolarů, tedy asi 87 milionů korun.
Od
redakce Fondik.cz
Kategorie:
Zajímavosti ze světa financí
1/1/2021 1:00 AM

Dárkový balíček je ovšem trochu zavádějící označení. Nominovaní umělci ve skutečnosti obdrží spoustu jednotlivých předmětů a poukázek ve formě několika balíků, navíc ještě týden před slavnostním předáváním cen. Jakými dárky byli tedy odměněni letos?

Luxusní zážitky i péče

Nejdražší položkou balíčku je plavba kolem Evropy nebo Střední Ameriky pro dva spojená s lázeňskými procedurami, jejíž hodnota se pohybuje mezi 30 až 40 tisíci dolarů, v přepočtu tedy mezi 705 až 940 tisíci korun.

Luxusní dovolená se zastávkou v Mexiku, na kterou se mohou těšit výherci letošních Oscarů.

Svojí hodnotou 30 tisíc dolarů jí šlape na paty další poukázka, a to na nechirurgické omlazující zákroky u proslulého Manhattanského doktora Konstantina Vasyukeviche. Lázně Golden Door zase darují umělcům týdenní relax v hodnotě 9 tisíc dolarů, v přepočtu tedy asi 212 tisíc korun.

Absint a marihuana

Mezi zajímavé věcné dary patří například luxusní šperky značky Millianna v hodnotě 495 dolarů (asi 11 600 korun) nebo lahev francouzského absintu značky A. Junod za 60 dolarů (asi 1400 korun).

Součástí balíčku je i šperk v hodnotě 11 600 Kč. Foto: Millianna

Ještě zajímavější – nebo spíše mnohem kontroverznější – jsou pak dárky, které dodaly společnosti High Beauty a Coda Signature. Jejich produkty totiž obsahují CBD a THC a jsou tedy vyrobeny z konopí, které je ještě stále vnímáno většinovou americkou společností silně negativně. Konkrétně se jedná o konopnou kosmetiku v hodnotě 54 dolarů (asi 1270 Kč) a ručně vyráběné pralinky s konopím za 25 dolarů (asi 590 Kč). Pro završení provokace je umělcům navíc nabídnuto členství v klubu MOTA Los Angeles, který sdružuje příznivce marihuany.

Kosmetika z konopí, kterou získají výherci letošních Oscarů. Foto: High Beauty

Chodící reklamy

Oscarové dárkové balíčky se však nevyplatí jen obdarovaným celebritám. Společnost Distinctive Assets účtuje každé značce, která bude mít svůj produkt umístěný v balíčku, 4 tisíce dolarů, tedy kolem 94 tisíc korun. Tyto značky tím však získají obrovskou reklamu – stačí, když si někdo všimne, že slavná osobnost používá jejich pleťový krém, nosí jejich šperky nebo navštěvuje jejich fitness centrum, a čtyřtisícová investice se jim mnohonásobně vrátí.

V neposlední řadě se tyto dary vyplatí také státu. Umělci totiž musí odvést tučnou daň z peněžní hodnoty svých darů.

No items found.