Revolut karta - všechno, co potřebujete vědět (2021)

Založili jste si Revolut účet a zvažujete objednání karty, nebo jen přemýšlíte, jak ušetřit na cestách po světě? Revolut karta nabízí nejen finanční úsporu, ale také zabezpečení vašich peněz. V tomto článku jsme o ní tedy shrnuli všechny informace a připojili i návod k jejímu objednání.
Logo Fondik.cz
Od
redakce Fondik.cz
11/10/19

Revolut je inovativní britská finanční služba spravovaná pomocí stejnojmenné mobilní aplikace, která nám umožňuje jednodušší a výhodnější platby. Jak? Především díky tomu, že veškeré transakce provedené přes Revolut účet (se kterým jsme vás seznámili už dříve) se řídí mezibankovními kurzy. Účet lze navíc vést hned v několika různých měnách najednou, a tak se při zahraničních platbách můžeme vyhnout převádění mezi měnami úplně. Revolut nabízí ke každému účtu fyzickou i virtuální kartu a my si je v tomto článku obě představíme.

Fyzická karta

O jakou kartu se jedná a k čemu slouží?

Revolut karta je poskytována společností MasterCard a je debetní. To znamená, že z ní můžeme čerpat jen ty peníze, které předtím vložíme na účet, nikdy se tedy nedostaneme do mínusu. S Revolut kartou máme možnost platit v obchodech i e-shopech tak, jak jsme zvyklí s naší běžnou kartou, a také vybírat hotovost z bankomatů kdekoliv na světě v téměř jakékoliv měně.

Jaké jsou výhody fyzické karty?

Fyzická Revolut karta nám umožňuje chránit své peníze i ušetřit. Nyní si ukážeme jak:

1. Platby i výběry jsou pro nás v zahraničí levnější

Je to tak díky mezibankovnímu kurzu, který je nižší než bankovní. Tady je porovnání aktuálních kurzů pro euro jako příklad:

 • Revolut – 1 € = 25,51 Kč
 • Komerční banka – 1 € = 26,31 Kč
 • ČSOB – 1 € = 26,20 Kč
 • Česká spořitelna – 1 € = 26,19 Kč
 • Moneta – 1 € = 26,18 Kč
 • Airbank – 1 € = 26,11 Kč

2. Výběry z bankomatů jsou zdarma

A to až do těchto částek:

 • 4 500 Kč za měsíc u Standard účtu
 • 9 000 Kč za měsíc u Premium účtu
 • 13 500 Kč za měsíc u Metal účtu

3. Získáme novou plně funkční platební kartu

Ta je propojená s účtem, kde je uchována jen část našich peněz. Když budeme muset například při nákupu v neověřeném e-shopu zadávat údaje k naší kartě, použijeme Revolut kartu a při zneužití tak nehrozí, že přijdeme o všechny naše peníze. Veškeré platby jsou tedy bezpečnější.

Malé plus: PIN k Revolut kartě si zvolíme a nastavíme sami v mobilní aplikaci. Nehrozí tedy, že ho zapomeneme.

Jak kartu získat a kolik stojí?

K získání Revolut karty je potřeba navštívit web Revolutu a otevřít si tam účet (bude vám stačit účet Standard, který je zdarma). Kartu si objednáme přímo v aplikaci, ještě předtím si ale musíme na Revolut účet převést alespoň 300 Kč a provést ověření totožnosti. Pokud jsme ani jednu z těchto věcí zatím neudělali, bude nám je aplikace pokaždé připomínat hned po jejím otevření, žádné složité hledání nás tedy nečeká.

Ověření totožnosti provedeme tak, že přímo prostřednictvím aplikace vyfotíme náš platný občanský průkaz nebo pas a také si uděláme selfie (není třeba se obávat – z vlastní zkušenosti můžeme potvrdit, že při posuzování shody fotky našeho obličeje s fotografií na občanském průkazu je Revolut velmi shovívavý).

K samotnému objednání karty se dostaneme v záložce „Karty“, kde si zvolíme možnost „Fyzická karta“. Pokud využíváme standardní účet, vybereme možnost „Získat standardní kartu“. Následně si ke své kartě vytvoříme PIN. Poté potvrdíme nebo změníme doručovací adresu a z nabízených možností dopravy si vybereme „Standardní dodání“ za 99,99 Kč.

V případě, že máme předplacený Premium nebo Metal účet, můžeme si také zvolit barvu a případně materiál karty.

Poštovné je nám odečteno přímo z Revolut účtu a hned jsme také informováni o předpokládaném datu dodání karty, které se většinou trvá kolem 14 dní. Mnohdy ale karta přijde mnohem dřív – my jsme ji obdrželi již po týdnu.

A jaká je cena karty? Kromě poštovného za ni neplatíme vůbec nic.

Jak karta vypadá?

Různé typy účtů nabízí různý vzhled fyzické karty:

 • Standard účet (vedení účtu je zdarma) – modrofialová karta z tvrdého platu s embosovaným číslem karty, datem platnosti, naším jménem a CVC kódem na zadní straně:
Modrofialová karta Revolut, která se vydává k bezplatným účtům STANDARD. Karta vypadá pěkně a elegantně.
 • Premium účet (174,99 Kč / měsíc) – designová karta z tvrdého plastu s černým, stříbrným nebo růžovým metalickým vzhledem. Na přední straně je embosované naše jméno a zbytek údajů je na zadní straně:
Stříbrná karta Revolut, která se vydává k účtu PREMIUM, jehož vedení stojí 174,99 Kč měsíčně.
 • Metal účet (299,99 Kč / měsíc) – luxusní karta z tvrzené oceli ve zlaté, růžové nebo černé barvě s naším jménem embosovaným na přední straně a zbytkem údajů na zadní straně:
Velmi elegantní černá karta Revolut, která se vydává k účtu METAL, jehož vedení stojí 299,99 Kč měsíčně.
Otevřít si Revolut účet a objednat si kartu ZDARMA můžete ZDE.

Jak kartu aktivovat?

V mobilní aplikaci v sekci „Karty“ zvolíme možnost „Už máte kartu? Tady ji připojte“. Pak zadáme číslo naší nové karty nebo ji po kliknutí na ikonku fotoaparátu naskenujeme.

Vše potvrdíme pomocí tlačítka „Připojit kartu“. Nyní ji můžeme začít používat!

Abychom však měli přístup ke všem možným funkcím, musíme si je v aplikaci povolit. V sekci „Karty“ tedy zvolíme „PIN a zabezpečení“ a povolíme vše, co chceme využívat – bezkontaktní platby, výběry z bankomatu, online transakce a další.

Jak si kartu nabít?

S kartou čerpáme peníze z našeho Revolut účtu. Dostaneme je na něj buď online převodem z naší debetní či kreditní karty nebo pomocí Apple Pay či Google Pay. Vždy je ale potřeba dávat si pozor na jednu věc, a sice abychom vklad prováděli v jedné z měn, ve kterých je veden náš Revolut účet. Pokud je cílový účet v jiné měně než ten běžný, ze kterého částku odesíláme, naše banka provede zpoplatněnou konverzi, navíc s nevýhodným kurzem.

Pokud si chceme zajistit pravidelné vklady peněz na Revolut účet, můžeme si na něj nechat posílat výplatu a jiné pravidelné příjmy. IBAN našeho Revolut účtu zjistíme v sekci „Řídící panel“ po kliknutí na jakýkoliv z našich účtů. IBAN a BIC se pak objeví hned dole.

Co když kartu ztratím nebo poškodím?

V případě ztráty karty ji musíme především bez prodlení uzamknout, aby nedošlo k jejímu zneužití nějakým nálezcem. K tomu stačí v sekci „Karty“ vybrat možnost „Zablokovat kartu“. Kdybychom pak kartu náhodou našli, na tom samém místě nalezneme možnost „Odblokovat kartu“.

Ať už kartu ztratíme nebo poškodíme, můžeme vždy zažádat o novou, a to úplně stejným způsobem, jako jsme si objednali tu první. Tentokrát však kromě poštovného zaplatíme ještě poplatek ve výši 140 Kč. Po jejím obdržení ji opět musíme v aplikaci aktivovat a povolit všechny její funkce, které chceme využívat.

Co dělat, když vyprší datum platnosti karty?

Pokud chceme Revolut kartu dál používat, ale její doba platnosti už vypršela, můžeme si bezplatně objednat novou. V sekci „Karty“ vybereme možnost „Vyměnit kartu“ a provedeme její objednávku úplně stejně jako u první karty, ovšem s jedním příjemným rozdílem – tentokrát už neplatíme ani poštovné!

Jsou s kartou spojeny nějaké poplatky?

Existují situace, kdy nám může být naúčtován poplatek související s užíváním Revolut karty:

 • Při transakcích o víkendu, tj. sobota a neděle londýnského času, je nám účtována přirážka ve výši 0,5 % z celkové částky za převod hlavních měn (USD, GBP, EUR, CZK, PLN, DKK, NOK, ISK, SEK, AUD, CAD, NZD, CHF, JPY, HKD, SGD) a 1 % za převod všech ostatních měn.
 • Když provedeme během jednoho měsíce transakce dohromady za více než 120 000 Kč, za každou další částku nad tento limit je nám z ní účtováno 0,5 % navíc.
 • Při přečerpání měsíčního limitu pro výběry hotovosti z bankomatů je nám vždy stržena další částka odpovídající 2 % z částky vybrané nad limit.

Někdy se při výběru hotovosti z bankomatu nevyhneme ještě jednomu poplatku, který ale nemá na svědomí přímo Revolut. Může se totiž stát, že nám za výběr strhne poplatek banka, která daný bankomat provozuje.

Revolut kartu si můžete ZDARMA objednat ZDE.

Virtuální karta

K čemu virtuální karta slouží?

Jedná se o kartu uloženou přímo v mobilní aplikaci Revolut, fyzickou podobu tedy nemá. Jsou nám k ní poskytnuty všechny údaje (číslo karty, CVV kód, datum platnosti) potřebné k internetovým platbám, a právě online transakce jsou také hlavní úlohou virtuální karty. Můžeme ji používat souběžně s fyzickou kartou.

Jaké jsou výhody virtuální karty?

S virtuální kartou nemůžeme vybírat hotovost z bankomatů ani platit v kamenných obchodech, za to ji ale využijeme k těmto věcem:

 • Bezplatně získáme plnohodnotnou kartu, díky které můžeme platit v neověřených e-shopech a neposkytovat jim tak údaje o naší běžné kartě.
 • Po každém nákupu lze virtuální kartu v aplikaci zablokovat a těsně před dalším zase odblokovat pro ještě větší ochranu našich peněz.
 • Všechny konverze se řídí mezibankovním kurzem.
 • Malé plus: Je „uschovaná“ v mobilní aplikaci, takže ji na rozdíl od fyzické karty nikdy nemůžeme ztratit.

Jak kartu získat a kolik stojí?

Stejně jako u objednávky fyzické karty si musíme na Revolutu otevřít účet, vložit na něj alespoň 300 Kč a ověřit svoji totožnost. Další postup už nám ale zabere sotva půl minuty: V sekci „Karty“ vybereme možnost „Virtuální“ a v dalším kroku pak ještě jednou. Objednávku dokončíme výběrem „Získat virtuální kartu“.

I jednu virtuální kartu získáme k Revolut účtu zcela zdarma. Každá další pak stojí 4,99 liber (asi 140 Kč) a dohromady jich můžeme mít až 5. Aktivace není u žádné z nich potřeba.

Jak si kartu nabít?

Virtuální karta je také debetní, můžeme tedy utrácet jen ty peníze, které si předtím vložíme na Revolut účet.

Jsou s kartou spojeny nějaké poplatky?

U virtuální karty se setkáme se stejnými poplatky, jako u fyzické, to znamená:

 • poplatek ve výši 0,5 % až 1 % z celkové částky za transakce zahrnující konverzi měny, které provedeme o víkendu
 • 0,5 % navíc z každé částky, která je nad limitem 120 000 Kč za měsíc.

Co je jednorázová virtuální karta, kterou nám Revolut aplikace nabízí?

Jednorázovou virtuální kartu mohou využívat předplatitelé Premium účtu. Funguje stejně jako standardní virtuální karta, jen s tím rozdílem, že se její údaje po každé transakci vymažou a jsou vygenerovány nové. Riziko, že by tato karta mohla být vůbec někdy zneužitá, je tedy minimální. Objednat si ji můžeme v sekci sekci „Karty“, kde vybereme možnost „Virtuální“ a v dalším kroku pak vybereme "Jednorázová karta".

Vzhledem k bezpečnostním vychytávkám u standardních Revolut karet se nevyplatí si kvůli ní upgradovat účet ze Standard na Premium, ale když už bychom Premium účet využívali i z jiných důvodů (o výhodách jednotlivých typů Revolut účtu píšeme tady), je dobré si na tuto možnost vzpomenout.

Shrnutí: Výhody a nevýhody Revolut karet

Největšími přednostmi Revolut karty, ať už fyzické či virtuální, jsou výhodné kurzy při všech transakcích a zabezpečení našich peněz. U virtuální karty nás trochu mrzí, že prostor pro její využití není trochu širší než jen platby na internetu. Jedinou drobnou nevýhodou fyzické karty je pak to, že musíme hradit poštovné za její doručení. Na druhou stranu je to jediný a navíc zcela pochopitelný poplatek, který za tuto kartu, která nám pak bude dlouhodobě šetřit peníze, zaplatíme. Proč ji tedy nezkusit?