Lídři, kteří se objeví na Světovém ekonomickém fóru v Davosu. Nechybí Ardern či Gates

Málokterá událost je tak významná jako Světové ekonomické fórum, které se koná ve švýcarském Davosu. Do malého města v Alpách se každý rok sjedou politické i byznysové špičky, aby zde diskutovaly o těch nejpalčivějších problémech, kterým svět čelí. Letošní ročník, který se koná od 22. do 25. ledna, nabídne mimořádně bohatou účast lídrů.
Od
redakce Fondik.cz
Kategorie:
Zajímavosti ze světa financí
1/1/2021

Připravili jsme pro vás seznam hlavních hvězd, které se v Davosu objeví. Chybět nebudou nejznámější politici, úspěšní světoví byznysmeni, ani některé celebrity.

Bill Gates

Pro zakladatele Microsoftu Billa Gatese je Davos oblíbenou destinací, objevil se zde i minulý rok. Na letošním zasedání vystoupí v diskuzním panelu, který se bude věnovat tomu, jak inovace ve finančním sektoru mohou přispět ke zlepšení zdraví lidí po celém světě.

Christine Lagarde

Na světě není moc žen, které by byly mocnější než právě Christine Lagarde. Šéfka Mezinárodního měnového fondu se v Davosu zúčastní hned několika diskuzních panelů. Lagarde patří mezi nejzajímavější lídry, kteří do Alp dorazí. V roce 2011 se stala první ženou, která kdy vedla veřejnou instituci ve Washingtonu, má za sebou i skvělou kariéru v mezinárodním právu a nějaký čas také působila na francouzské politické scéně.

David Attenborough

Tohohle pána byste možná na prestižní ekonomické konferenci nečekali. Přírodovědec David Attenborough na ní však rozhodně má své místo - podle mnohých patří mezi nejdůležitější kulturní lídry současného světa.

92letý Attenborough v Davosu představí některé klíčové pasáže z dokumentu "Our planet", který se zabývá tím, co je potřeba udělat, aby se na naší planetě udržel život.

Jacinda Ardern

Velmi populární a velmi oblíbená předsedkyně vlády Nového Zélandu je další ženou, která se chystá do Davosu. Zúčastní se hned několika diskuzních panelů; diskutovat bude otázky týkající se duševního zdraví, ale například i to, jak lépe chránit naši planetu.

Steven Mnuchin

Ministr financí Spojených států bude nejdůležitějším mužem americké výpravy - Donald Trump se totiž nechal slyšet, že tento rok do Davosu nedorazí. Mnuchina čekají v Davosu hlavně diskuze na téma globální ekonomiky a financí.

Will.I.Am

Americký zpěvák a podnikatel není v Davosu poprvé, v posledních letech sem zavítal hned několikrát. Frontman kapely Black Eyed Peas jezdí do Alp hlavně kvůli své nadaci, která dětem z chudinských čtvrtí dává příležitost ke studiu robotiky, softwaru a dalších perspektivních oborů. Sám Will.I.Am se narodil a byl vychován v jedné z nejchudších čtvrtí v Los Angeles.

Prince William

Vévoda z Cambridge přijede do Davosu diskutovat hlavně témata mentálního zdraví. Očekává se také, že se zúčastní panelové diskuze s přírodovědcem Davidem Attenboroughem na téma budoucnosti naší planety.

David Blaine

Americký iluzionista by se měl zúčastnit interview na téma "Hledání magie ve skutečném životě". Blaine je dalším příkladem, že do Davosu si nenajdou cestu jen politici a byznysmeni, ale také zajímavé celebrity, jejichž um přesahuje hranice showbyznysu.

Dara Khosrowshahi

Jeden z nejúspěšnějších manažerů, který v minulosti vedl společnost Expedia. Z ní pak nastoupil do technologické firmy Uber, kde vystřídal jejího bývalého generálního ředitele Travise Kalanicka. V Davosu bude diskutovat na téma, jak se kapitalismus může změnit, aby přinášel větší prosperitu více lidem.