Německá digitální banka N26 je nejhodnotnějším evropským fintech startupem

Digitální banka N26 se v tomto týdnu stala nejhodnotnějším evropským startupem, který podniká v oblasti finančních technologií. Stalo se tak poté, co v novém investičním kole vybrala 300 milionů dolarů (více než 6,6 miliardy korun) na mezinárodní expanzi. Celková hodnota startupu tak překročila 2,7 miliardy dolarů.
Od
redakce Fondik.cz
Kategorie:
Zajímavosti ze světa financí
13/12/2020 1:00 AM

N26 byla založena v Německu zakladateli Valentinem Stalfem a Maximilianem Tayenthalem. Banka vsadila na to, že budoucnost bankovnictví se skrývá v digitálních technologiích. Na rozdíl od tradičních bank tak nemá žádné pobočky, ale místo toho nabízí pouze webové stránky a mobilní aplikaci, přes které si lze online otevřít účet a provádět všechny úkony. Vedle tradičních převodů peněz nabízí banka i výhodnou směnu cizích měn nebo platební karty.

Investice 300 milionů dolarů pomůže N26 s mezinárodní expanzí

Právě pro svou jednoduchost a čistě digitální zaměření si banka N26 vysloužila velkou popularitu mezi mileniály a raketově roste, v současné době má celkem 2,3 milionu zákazníků. Investice 300 milionů dolarů od fondů US Insight Venture a GIC jí má pomoci v mezinárodní expanzi. V hledáčku má banka hlavně vysoce konkurenční americký trh, kam by ráda vstoupila co nejdříve, a kde už uzavřela partnerství s nejmenovanou americkou bankou. Vedle trhu v USA by N26 ráda vstoupila i na trhy v Jižní Americe a Asii. Kam konkrétně to bude rozhodne vedení během letošního roku.

Tip: Otevřete si u banky N26 účet zdarma

"N26 je jasným evropským lídrem v oblasti mobilního bankovnictví a společnost má skvělé předpoklady k tomu, aby vstoupila a uspěla i na americkém trhu, a aby vybudovala globálně úspěšnou značku," okomentoval situaci ředitel investiční firmy US Insight Venture Harley Miller.

"Noví investoři a finanční síla nám dávají možnost dovést tuto společnost do další fáze," vyjádřil se k investici Valentin Stalf, generální ředitel N26. Banka v současné době působí na 24 evropských trzích, naposledy v říjnu loňského roku expandovala do Velké Británie.

Investice 300 milionů dolarů je nejvyšší investicí, kterou kdy jakýkoli evropský fintech startup získal. Celková hodnota 2,7 miliardy dolarů pak dělá z banky N26 druhou nejhodnotnější fintech společnost světa, hned po brazilské Nubank.

No items found.