Startup TransferWise otevře kvůli brexitu kanceláře v Belgii

Britská společnost TransferWise, která se zaměřuje na převody měn, oznámila, že otevře kanceláře v Belgii a požádá o evropskou licenci. Firma se ke kroku rozhodla proto, aby byla schopná nabízet své služby i po brexitu.
Od
redakce Fondik.cz
Kategorie:
Zajímavosti ze světa financí
1/1/2021

"Licence nám umožní, abychom dál nabízeli skvělý servis zákazníkům po celém světě, nehledě na to, jak dopadne jednání o brexitu," okomentoval situaci Kristo Käärmann, generální ředitel firmy.

TransferWise podle něj bude dále operovat z Londýna, kde jsou umístěny jeho hlavní kanceláře, ale najme si malý tým, který bude pracovat z nově otevřených belgických kanceláří.

Brusel byl pro TransferWise logickou volbou

"Brusel je evropským centrem, a proto zde pro nás otevření kanceláře dává velký smysl," řekl Käärmann. "Rádi bychom navázali dobré vztahy s Národní bankou Belgie, podobně jako se nám to daří s institucemi ve Velké Británii."

TransferWise je jednou z mnoha firem, které představily plány na otevření kanceláří mimo své londýnské sídlo kvůli obavám z brexitu. Společnost nabízí služby převodu cizích měn online za velmi nízké poplatky a její obliba mezi uživateli raketově roste. S valuací převyšující jednu miliardu dolarů se v roce 2017 zařadila mezi evropské startupové jednorožce. Do společnosti investoval například i legendární podnikatel a vizionář sir Richard Branson. Naší recenzi služby TransferWise si můžete přečíst ZDE.