Briony Gorton: 23letá dívka založila úspěšnou značku plavek

Třiadvacetiletá Briony Gorton si při studiu přivydělávala jako brigádnice v obchodě se šperky Pandora. Pracovat pro někoho jiného ji ale nenaplňovalo a rozhodla se rozjet vlastní podnikání. To jí během pouhého půl roku přineslo neuvěřitelný úspěch a miliony korun.
Od
redakce Fondik.cz
Kategorie:
Zajímavosti ze světa financí
8/4/2019

Ještě před pár lety byla mladá Britka obyčejnou studentkou, která pracovala na zkrácený úvazek v obchodě se šperky ve městě Burnley v anglickém hrabství Lancashire. Teď už má dívka vlastní dům, jezdí v Rang Roveru a je na slibné cestě mít ve svých 25 letech na účtu první milion liber (v přepočtu asi 30 milionů korun).

Vše přitom odstartovaly necelé tři tisíce korun. Tuto částku totiž studentka Manchesterské metropolitní univerzity investovala do látek, které použila pro svou první kolekci plavek. Textilie zakoupila v místním obchodě s látkami, donesla je rodinné známé, která se živí jako švadlena, a ta přeměnila nápad studentky v realitu. Poté si Briony jen založila webovou stránkou, kde začala vlastní plavky prodávat.

Pracovat pro někoho jiného není nic pro mě, říká dívka

„Pracovala jsem na částečný úvazek v Pandoře a zároveň studovala, když jsem si uvědomila, že chci být jednou sama sobě šéfem,“ říká Briony. „Na hodinách ve škole jsem si vždycky říkala, že nás učí jen to, jak bychom měli pracovat pro někoho jiného. A to nebylo nic pro mě.“ Ve vyrobených plavkách pózovala sama a fotografie následně sdílela na sociálních sítích.

„Nikdy nezapomenu na svůj první prodaný kus. Bylo to hned den poté, co jsem oblečení zveřejnila. Nemohla jsem uvěřit tomu, že se někomu tak moc líbilo to, co jsem navrhla, a že si moje oblečení lidé dokonce chtěli brát s sebou na dovolenou,“ vypráví dnes již úspěšná podnikatelka.

Když Briony začínala, sledovaly ji na Instagramu přibližně čtyři tisíce lidí, od nichž se dočkala velké podpory. Během šesti měsíců spustila pro svou značku Talliahrose vlastní internetový obchod, díky němuž rozjela milionový byznys. V současné době už Briony prodává stovky kusů oblečení týdně. Díky svému odhodlání a zapálení se v Británii stala vzorem pro mnoho dívek, které chtějí rozjet svůj vlastní byznys.