Milionářova cesta k lepšímu zdraví: Každý den jím 5 plechovek sardinek

Odvážný podnikatel Craig Cooper se v životě řídí několika zajímavými triky. Tvrdí, že je jeho tělo automaticky nastavené k uložení se ke spánku ve 22:24 hodin večer, je blázen do cvičení, ale v běžné posilovně ho nepotkáte, a každé odpoledne si dává přestávky na 22minutové zdřímnutí, aby zvýšil svou produktivitu.
Logo Fondik.cz
Od
redakce Fondik.cz
Kategorie:
Zajímavosti ze světa financí
14/3/2019

To však není vše, čím se úspěšný investor a spoluzakladatel telekomunikační společnosti Boost Mobile řídí: každý den sní pět plechovek se sardinkami, jelikož mají pozitivní vliv na lidské zdraví a jsou skvělým zásobitelem energie. „Sardinky představují pro muže superpotravinu číslo jedna, jelikož jsou bohatým zdrojem všech potřebných výživových látek,“ řekl Cooper magazínu CNBC.

Novozélandský milionář Craig Cooper.

Sardinky jsou pro člověka extrémně zdravé

A má pravdu. Malé rybičky se stříbrnými šupinkami jsou opravdu plné živin. Jedna porce sardinek v oleji obsahuje přibližně 17 gramů proteinu a 50 % doporučené denní dávky vápníku. Obsahují přitom jen něco mezi 90-150 kaloriemi. Ať už je koupíte naložené v oleji či bez oleje, jejich konzumací dostanete do těla i důležité omega-3 mastné kyseliny (61 % doporučené denní dávky), které pomáhají snižovat hladinu cholesterolu a předcházejí srážení krve. Navíc obsahují vitamin B12, který přispívá k vytváření červených krvinek.

Zatímco se pojídání pěti plechovek se sardinkami každý den může zdát poněkud zvláštní, každodenní přísun těchto rybiček má prý prokazatelné výsledky. Přední výživový odborník společnosti Red Bull, který dohlíží na výživu profesionálních atletů velkých jmen, uvedl, že výsledky Cooperových testů s naměřenými hodnotami omega-3 kyselin byly ty nejlepší, jaké kdy za celou dobu svého působení viděl.