Generali Prémiový vyvážený fond - vyvážený poměr mezi výnosem a rizikem

Generali Prémiový vyvážený fond se řadí mezi profilové fondy Generali a oslovuje investory schopností velmi rychle reagovat na měnící se podmínky na kapitálových trzích. Je i pro vás zajímavou investiční příležitostí a cestou k vysokému výnosu?
Od
redakce Fondik.cz
Kategorie:
Kde investovat
6/12/2020 1:00 AM

Jednou z velkých předností Generali fondů je silné analytické zázemí. Generali Prémiový vyvážený fond díky němu plynule mění váhu akciové a dluhopisové složky v portfoliu s cílem dosáhnout maximálního zhodnocení při zachování stanoveného investičního rizika. Tento podílový fond byl založen v roce 2013 a investovat do něj můžete již od 500 Kč měsíčně.

druh fondu:smíšený
měna:EUR
rok založení fondu:2013
investiční horizont:5 let a déle
investiční riziko:4 (na stupnici 1 až 7)

Profesionálové z Generali fondů k vašim službám

Aktivně spravované portfolio Generali Prémiového vyváženého fondu maximálně těží z know-how a zkušeností skupiny Generali. Portfolio manažer společně s týmem profesionálů usiluje o optimální váhu akcií a dluhopisů v portfoliu. Flexibilní investiční strategie reflektuje aktuální situaci na kapitálových trzích a výhled portfolia manažera.

Jinými slovy jsou během příznivého období v portfoliu dominantní akcie. V dobách nejistoty se o slovo hlasitěji hlásí mix korporátních a státních dluhopisů s nižším rizikem. V neutrální alokaci je podíl akciové složky přibližně 40 %. Investice do akcií jsou regionálně a sektorově diverzifikovány. Mezi zajímavé tituly v portfoliu se řadí například Deutsche Telekom, Cisco Systems, Nike, Apple, Sketchers, Paypal, Siemens či Microsoft.

Investiční zkratka k vyladěnému portfoliu

Generali Prémiový vyvážený fond padne do oka investorům, kteří nechtějí z libovolného důvodu řešit diverzifikaci mezi jednotlivé typy aktiv a chtějí rovnou investovat do vyváženého poměru mezi výnosem a středním stupněm rizika. Investiční horizont je 5 let a déle. Dobrou zprávou nejen pro odvážnější investory je, že podíl akciové složky v portfoliu fondu není limitován. V případě příznivých podmínek na kapitálových trzích tak fond využívá potenciál akcií a zvyšuje tak výnos investice.

Dlouhodobá výkonnost Generali Prémiového vyváženého fondu

Fond za sebou zatím nemá příliš dlouhou historii. Výkonnost fondu za rok 2015 byla -1,42 %, v roce 2016 dosáhl výkonnosti 3,89 %.

No items found.