NN (L) Global Equity Impact Opportunities X Cap (CZK) - globální příležitosti máte na dosah

Akciový fond NN (L) Global Equity Impact Opportunities X Cap (CZK) na základě důkladných analýz vybírá zajímavé investiční příležitosti po celém světě. Na jedné straně tak investuje do stabilních IT gigantů, na druhé se rozhlíží také po vznikajících trzích. Vyplatí se vám do něj investovat?
Od
redakce Fondik.cz
Kategorie:
Kde investovat
6/12/2020 1:00 AM

Otevřený podílový fond NN (L) Global Equity Impact Opportunities X Cap (CZK) se v nabídce NN fondů řadí k těm rizikovějším. Založen byl v roce 2006. Portfolio fondu je diverzifikováno opravdu pestře napříč různými regiony a sektory. Investovat do tohoto akciového fondu lze již od 500 Kč měsíčně.

druh fondu:akciový
měna:CZK
rok založení fondu:2006
investiční horizont:5 let a déle
investiční riziko:5 (stupnice 1 až 7)

S fondem NN (L) Global Equity Impact Opportunities X Cap (CZK) investujete do IT i moderního zdravotnictví

Podílový fond NN (L) Global Equity Impact Opportunities X Cap (CZK) vybírá akcie, které jsou kotovány nebo obchodovány po celém světě, s maximální pečlivostí a přihlédnutím k růstovému potenciálu. Cílem fondu je v delším časovém horizontu překonávat výkonnost srovnávacího indexu MSCI AC World (Net). Základní měnou fondu je euro, měnové riziko je zajištěno.

Z hlediska regionální struktury je nejvíce zastoupena Severní Amerika a Evropa. Fond může až 20 % čistých aktiv investovat na čínské pevnině prostřednictvím systému Stock Connect. Mezi největší sektory v portfoliu fondu patří informační technologie, zdravotnictví, spotřební zboží a průmysl. Konkrétně se jedná například o společnosti Alphabet (Google), UnitedHealth Group Incorporated či biotechnologickou společnost Novozymes.

Necháte si utéct šanci na vysoké zhodnocení?

Investiční politika fondu NN (L) Global Equity Impact Opportunities X Cap (CZK) bude vyhovovat zkušenějším investorům s dynamickým investiční profilem. Fond globálních příležitostí má vyšší riziko, ale zároveň potenciálně vysoké zhodnocení. Fond lze doporučit pro pravidelné investice. Doporučený minimální investiční horizont je 5 let.

Dlouhodobá výkonnost fondu NN (L) Global Equity Impact Opportunities X Cap (CZK)

Akciový fond NN (L) Global Equity Impact Opportunities X Cap (CZK) měl od roku 2012 do roku 2015 vždy kladnou roční výkonnost. V roce 2014 bylo zhodnocení dokonce 13,63 %. V roce 2016 byla výkonnost -2,80 %.

No items found.