Seznamte se s podílovými fondy Allianz ve 3 rychlých krocích

Přemýšlíte nad tím, jak zhodnotit volné finanční prostředky? Seznamte se s podílovými fondy Allianz, které se mohou stát zajímavou investiční příležitostí pro konzervativní i dynamické investory. Ve 3 rychlých krocích se dozvíte to nejdůležitější.
Od
redakce Fondik.cz
Kategorie:
Kde investovat
6/12/2020 1:00 AM

1. krok: Poznejte pojišťovnu Allianz

Pro výběr vhodné investiční společnosti potřebujete dostatek informací o jejím fungování a historii. A co byste měli vědět o Allianz? Tato pojišťovna je stoprocentní dceřinou společností Allianz New Europe Holding GmbH. Na českém trhu funguje od roku 1993 a aktuálně se řadí mezi trojici největších pojišťověn u nás.

Kromě životního pojištění, se kterým na našem trhu začínala, dnes nabízí celou řadu dalších produktů od pojištění majektu přes penzijní připojištění až po investování do otevřených podílových fondů. Velká stabilita Allianz je založena na kapitálové síle a dlouholetých zkušenostech v investování. Výhodou je pro investora také obchodní síť na celém území České republiky.

2. krok: Objevte výhody podílových fondů
Allianz

Konkurence na trhu podílových fondů je velká, a proto investiční společnosti lákají investory na různé výhody. V případě Allianz se kromě již zmíněného zázemí velké pojišťovny jedná o šíři nabídky fondů. Celkem se jedná o 16 podílových fondů. Zhodnocení nabízí jak konzervatiním investorům, tak investorům, kteří se nebojí zariskovat.

Každé čtvrtletí publikuje Allianz souhrnné komentáře k fondům a ekonomickém vývoji. Pro začínajícího investora jsou komentáře poučnou exkurzí na finanční trhy. Komentáře slouží také jako ukazatel pro investory, kteří se zatím rozhodují, do jakých regionů chtějí investovat.

Jednou ze zajímavých výhod pojišťovny Allianz je možnost propojit životní pojištění s investováním do podílových fondů. Produkt s názvem Allianz ŽIVOT přesně na tomto principu funguje a díky státní podpoře se stává atraktivní volbou pro dlouhodobé investování do penze. U tohoto produktu nejsou žádné počáteční a vstupní poplatky. Na straně fondů jsou výběr různé úrovně rizika od garantovaného fondu s pevným výnosem pro každé čtvrtletí až po akcie rozvíjejích se trhů s vyšší možností výnosu.

3. krok: Podívejte se na nabídku fondů

Nabídka podílových fondů Allianz je příkladně vyvážená. Podívejte se na nejoblíbenější a mezi českými investory vyhledávané fondy.

Allianz penzijní fond

V penzijních fondech si v České republice na přilepšení k důchodu spoří přes 4 miliony lidí. Mnoho z nich se rozhodlo pro Allianz penzijní fond. Ten v uplynulých letech slavil jak rekordní růst klientů, tak jedny z nejlepších výnosů. Allianz se mezi penzijními fondy řadí dlouhodobě k těm, které nabízí nejvyšší průměrný roční výnos a největší stabilitu.

Dluhopisový fond Jistota

Dluhopisový fond Jistota investuje do státních a korporátních dluhopisů. Zastává konzervativní investiční strategii s relativně nízkou mírou rizika. Je ideální pro opatrné investory.

Akciový fond Evropa

Investiční strategie akciového fondu Evropa je založena na 100% investování do evropských akcií. Výkonnost fondu tak ovlivňuje vývoj evropského kapitálového trhu. Dalším faktorem jsou změny devizového kurzu, protože fond není zajištěn proti měnovému riziku. Fond spadá do kategorie vysokého rizika a výnosu.

Smíšený fond Dynamika

Smíšený podílový fond Dynamika investuje od 65 do 85 % svých aktiv do akcií v rámci globálního akciového trhu. Zbývající část investuje do dluhopisů zemí Evropské unie. Je vhodný pro dlouhý investiční horizont a dynamické investory. Fond je převážně zajištěn proti měnovému riziku.

Rozhodli jste se investovat do fondů Allianz?

U pojišťovny Allianz si můžete vybrat od konzervativních fondů až po dynamické fondy s nadprůměrným výnosem. Ve všech případech budete investici svěřovat stabilní společnosti s velkou kapitálovou sílou. Nyní víte to nejdůležitější. Je tedy pouze na vás, jak se rozhodnete zhodnotit vaše finanční prostředky.

No items found.