J&T Opportunity CZK – investiční příležitosti z celého světa

Smíšený fond J&T Opportunity CZK primárně vyhlíží valuačně zajímavé investice ve středoevropském regionu, zároveň se však zaměřuje také na investice ze zbytku světa. Pokud hledáte dlouhodobý výnos a je vám sympatická dynamická strategie, zaslouží si fond J&T Opportunity CZK pozornost.
Od redakce Fondik.cz
Kategorie:
13/3/2018

Otevřený podílový fond J&T Opportunity CZK zahájil činnost na konci května 2000. Cíleně se zaměřuje na nástroje s vyšším investorským rizikem a tím pádem také znatelně vyšším potenciálem růstu. Do fondu můžete stejně jako do dalších J&T fondů investovat již od 300 Kč měsíčně.

<table> <tr><td>druh fondu:</td><td>smíšený fond</td></tr><tr><td>měna:</td><td>CZK</td></tr><tr><td>rok založení fondu:</td><td>2000</td></tr><tr><td>investiční horizont:</td><td>3 roky</td></tr><tr><td>investiční riziko:</td><td>4 (na stupnici 1 až 7)</td></tr></table>

J&T Opportunity CZK má klíčové trendy pod palcem

Smíšený fond J&T Opportunity CZK představuje velmi zajímavou strategii, ve které není stanoven vzájemný poměr jednotlivých složek aktiv. Portfolio manažer má volné ruce a plně využívá jak know-how z lokálních trhů, tak znalost klíčových trendů na světových trzích. Poměr aktiv mění v závislosti na očekávaném vývoji trhů. Portfolio je aktivně spravováno a základem jsou akcie velkých a likvidních společností.

Mezi cenné papíry v portfoliu s nejvyšší váhou se řadí například Unipetrol, ČEZ, MONETA Money Bank, ALPHA BANK či francouzská obchodní banka BNP Paribas. V portfoliu však najdete také Daimler nebo General Electric. J&T Opportunity CZK se řadí mezi růstové fondy. To znamená, že dosažené výnosy fondu jsou plně reinvestovány.

Pro investory s vyšším sklonem k riziku

Nadprůměrné investiční riziko je vykřičníkem pro začínající investory a investiční příležitostí pro ty, kteří dokáží tolerovat a finančně unést i krátkodobé ztráty. Výrazně vyšší potenciál růstu bude vyhovovat investorům s dynamickým investičním profilem a investičním horizontem s minimální délkou 3 let. Ideální investor fondu J&T Opportunity CZK by měl mít alespoň základní přehled a zkušenost s investováním na kapitálovém trhu.

Dlouhodobá výkonnost fondu J&T Opportunity CZK

Pohled na historickou výkonnost fondu dokazuje vyšší kolísavost hodnoty fondu. V období od roku 2012 do roku 2016 však podílový fond J&T Opportunity CZK měl vždy kladnou výkonnost. V roce 2012 byla výkonnost dokonce 12,70 %. V roce 2016 fond zaznamenal roční výkonnost 7,60 %. Historická výkonnost není zárukou budoucích výnosů.

Silné a slabé stránky smíšeného fondu J&T Opportunity CZK

+ Potenciálně vysoké zhodnocení

+ Možnost investovat pravidelně od 300 Kč

− Není stanoven vzájemný poměr jednotlivých složek aktiv

− Vysoké kolísání hodnoty v krátkém období