Miliardář Michael Bloomberg vzkazuje studentům: Zvažte kariéru instalatéra

Michael Bloomberg je s majetkem 59 miliard dolarů 9. nejbohatším člověkem světa. Má za sebou pestrou kariéru: v roce 1981 založil mediální informační službu Bloomberg a v letech 2002 až 2013 byl starostou města New York. Bloombergovy názory se těší velké popularitě - veřejnost zaujal zejména jeho výrok, kdy doporučil studentům, aby se vydali na kariéru instalatérů.
Od
redakce Fondik.cz
Kategorie:
Zajímavosti ze světa financí
1/1/2021 1:00 AM

"Staňte se instalatéry," doporučil Bloomberg všem, kdo přemýšlejí, jakou kariéru si zvolit. "Pokud dnes dítě přemýšlí o tom, jestli půjde na vysokou školu, nebo se raději stane instalatérem, je to opravdu náročné rozhodování."

"Pokud dítě nebude chodit na prestižní školu a není akademicky tak nadané, ale na druhou stranu umí jednat s lidmi a je manuálně zručné, je pro něj instalatérství ta správná profese. Je skvěle placená a poptávka po ní bude v budoucnosti jenom růst," dodává Bloomberg.

Úspěšný podnikatel a bývalý starosta New Yorku Michael Bloomberg.

Být instalatérem může být zajímavější než studovat Harvard

Bývalý starosta New Yorku dokonce zdůraznil, že někdy je profese instalatéra zajímavější než studium na Harvardu. "Je to jednoduchá matematika. Můžete zaplatit 50 až 60 tisíc dolarů za jeden rok studia na Harvardu (1,15 - 1,4 milionu korun, pozn. red.), nebo si stejnou částku vydělat jako začínající instalatér," řekl Bloomberg.

O tom, že manuální profese nabízejí zajímavé vyhlídky a mohou člověka skvěle uživit, se Bloomberg přesvědčil na vlastní oči. Otec jednoho z jeho zaměstnanců se živil jako instalatér a postupně si najal několik pomocníků, kteří mu s prací pomáhali. "Dnes už dělají všechnu práci za něj a on si jen užívá života. Chodí hrát golf na hřiště, o kterých se mi ani nesnilo - a má se skvěle," říká Bloomberg.

Americký podnikatel také dodává, že manuální profese podle něj budou v budoucnu na vzestupu. A že šikovné ruce budou stačit k tomu, aby si člověk vydělal skvělé peníze a zabezpečil rodinu. Bloomberg věří, že v příštích letech budou dokonce instalatéři a další podobné profese vydělávat více než právníci. Technologie totiž zastane většinu rutinních úkonů, což stlačí platy v advokacii dolů. Šikovného instalatéra však podle Bloomberga nikdy žádná technologie nenahradí.

No items found.