Jak funguje cashback - ušetřete s Tipli.cz

Nakoupit, zaplatit, a pak dostat část svých peněz zpět – tak funguje moderní služba cashback, kterou již v současnosti poskytuje i mnoho českých portálů. My jsme prozkoumali ten největší a nejúspěšnější z nich, web Tipli.cz, a zjistili jsme, že používání cashbacku je opravdu jednoduché. Jak můžete ušetřit i vy?
Logo Fondik.cz
Od
redakce Fondik.cz
3/2/20

Co je to cashback a jak funguje?

Díky službě cashback získáváme zpět část svých peněz z nákupů v internetových obchodech. To umožňují cashbackové portály, které s vybranými internetovými obchody spolupracují. Stačí nám se na webových stránkách takového portálu zaregistrovat a před nákupem se do daného obchodu prokliknout přímo ze stránek tohoto portálu. Cashback je tedy výhodný pro všechny zúčastněné strany – obchod získá nové zákazníky, portál získá malou provizi od obchodu a zákazník díky tomu ušetří.

Proč používat cashback s Tipli.cz?

Tipli.cz je v současné době největší a nejúspěšnější cashbackový portál v České republice. Založen byl v roce 2016 a během let postupně nasbíral stovky tisíc uživatelů, kterým ke dnešnímu dni ušetřil více než 119 milionů korun. Čeští uživatelé mohou na Tipli.cz nakupovat z více než 690 eshopů.

Homepage webu Tipli.cz. Hlavním maskotem firmy je oslík v oranžovém oblečku.
Úvodní stránka cashbackového portálu Tipli.cz.

Jak používat cashback s Tipli.cz?

Používání Tipli.cz je jednoduché a zvládne ho každý. Abyste získali peníze zpět za své nákupy, stačí se řídit těmito čtyřmi jednoduchými kroky:

1. Zdarma se zaregistrujte na webu Tipli.cz.

2. V sekci “Obchody” si vyberte e-shop, ve kterém chcete provést nákup, a klikněte na jeho ikonku, pod kterou vidíme, kolik procent nám může být z nákupu vráceno. Na následující stránce klikneme na tlačítko “Nakoupit”, které nás přesměruje přímo do obchodu. Tady nakoupíme a dokončíme objednávku tak, jak jsme běžně zvyklí.

3. Do 2 dnů nám bude dané procento z částky připsáno na náš Tipli.cz účet. Můžeme si pak nechat vyplatit jakkoli vysokou odměnu, avšak až poté, co bude potvrzena – to může trvat 12 až 70 dní. Tato lhůta je u každého obchodníka jiná a je nastavena, aby se předešlo zmatkům ve vyplácení odměn v případě reklamací, výměn zboží a podobně. Většinou ale nečekáme déle než měsíc.

4. Abychom si mohli nechat vyplatit odměnu, musíme vyplnit několik osobních údajů v sekci “Nastavení účtu” – jméno, telefonní číslo a číslo bankovního účtu. Pak si v sekci “Moje odměny” zažádáme o zaslání odměn na náš účet, kde jsou zpravidla do 3 dnů.

Výše cashbacku se vždy vypočítává z ceny bez DPH.

Jak se zaregistrovat na Tipli.cz?

Registrace je zcela jednoduchá a nezabere ani 5 minut. V pravém horním rohu webu Tipli.cz klikneme na Registrovat se a vyplníme naši e-mailovou adresu a heslo. Můžeme se také zrychleně zaregistrovat pomocí Facebook nebo Google účtu. Pak přejdeme do naší e-mailové schránky a ve zprávě od Tipli.cz kliknutím na “Ověřit e-mail” potvrdíme naši e-mailovou adresu. To je vše!

Obchody, se kterými můžete šetřit na Tipli.cz

Na výběr máme z více než 690 českých i zahraničních obchodů. Z obchodů s oblečením a obuví je to třeba About You s cashbackem až 7,5 %, Deichmann se 4 %, Answear se 3 %. Při nákupu elektroniky nám je vráceno až 3,5 % na Euronics nebo až 3 % na Okay. Pro cestovatele může být zajímavý až 4% cashback za rezervaci ubytování přes Booking.com. S Tipli.cz spolupracuje i mnoho lékáren, například Dr. Max a Lékárna.cz, které nabízí až 5 % z nákupu zpět.  Ze zahraničních obchodů nabízí jednoznačně nejatraktivnější cashback AliExpress, a to až 10 % z nákupu.

Nejoblíbenější obchody, na kterých můžete nakupovat přes Tipli.cz. Nechybí AliExpress, Datart nebo lékárna BENU.
Některé z oblíbených obchodů, u kterých můžete šetřit s Tipli.cz.

Kupony a letáky na Tipli.cz

Cashback není jediná služba, kterou nám Tipli.cz pomůže ušetřit! Poskytuje nám i přehled o aktuálních slevových kuponech v obchodech. Najdeme je v sekci “Slevy a slevové kupony” a rozhodně se vyplatí do ní zavítat – lze tady najít třeba 20% slevu na ubytování zarezervované přes Booking.com, slevu 2 000 korun na příští nákup v Datart nebo dopravu zdarma v obchodech jako je Reserved či Footshop.

Abychom měli přehled i o akcích v kamenných obchodech, najdeme na Tipli.cz taky přehled aktuálních letáků. Víme tak, co se zrovna vyplatí koupit v supermarketech (Lidl, Penny Market, Billa, Tesco, Globus, Albert i Kaufland), v obchodech s nábytkem a doplňky do domácnosti (například Jysk či Pepco), ale můžeme si prohlédnout i nabídku dovolených od cestovních kanceláří jako Čedok nebo Fischer.