Google Stadia - cena služby pro rok 2022

Zajímá vás, kolik u nás stojí Google Stadia? V dnešním článku najdete odpověď. Také se podíváme na to, jak tahle služba funguje, a jestli se její používání vyplatí.
Logo Fondik.cz
Od
redakce Fondik.cz
Kategorie:
Zajímavosti ze světa financí
1/1/2022

Google Stadia byla poprvé spuštěna už na podzim roku 2019, v té době se ale jednalo spíše o betaverzi než o hotový produkt. Od té doby ale Stadia ušla velký kus cesty, podařilo se vychytat některé bugy a dnes tak představuje službu, za kterou se v Googlu nemusí stydět.

Kolik stojí Google Stadia?

Za předplatné pojmenované Stadia Pro zaplatíte 259 Kč měsíčně. Za tyto peníze získáte možnost hrát hry v rozlišení 4K a s prostorovým zvukem 5.1. Také získáte přístup ke všem hrám, které má Google Stadia v nabídce a slevy na některé vybrané tituly, které je nutné si dokupovat.

Předplatné Stadia Pro si můžete vyzkoušet na 1 měsíc zdarma. Pro využití nabídky stačí, když zadáte údaje ke své platební kartě. Pozor si dejte na to, že předplatné se automaticky prodlužuje. Pokud ho budete chtít zrušit, můžete tak učinit v nastavení. Stačí kliknout na ikonku profilu, pak na tlačítko Stadia settings, Purchases & subscriptions a na Unsubscribe.

Menu služby Google Stadia, kde je po kliknutí na tlačítko Unsubscribe možné zrušit předplatné Stadia Pro.
Zrušení předplatného u Google Stadia.

Vyplatí se předplatné?

Samotné používání služby Google Stadia je velmi pohodlné. Stačí si během několika minut otevřít účet a hned se můžete pustit do hraní. Potřebovat budete internet s minimální rychlostí stahování 10 Mb/s. Pro bezproblémový chod služby ale doporučujeme alespoň 30 Mb/s.

Co se týče hardwaru, tak bude stačit jakýkoli počítač nebo notebook s prohlížečem Chrome. Právě hardwarová nenáročnost je největší předností Stadii. Hry totiž běží v cloudu na výkonných serverech Googlu, takže se obejdete i bez nadupaného železa a drahé grafické karty. Hry je také možné hrát na vybraných smartphonech s Androidem 10+, televizích s Chromecast Ultra nebo tabletech s Chrome OS. Brzy by se mělo dostat i na podporu iOS.

Má Google Stadia nějakou nevýhodu? Bohužel ano - a to ne úplně bohatou nabídku her. Pokud by se v rámci předplatného daly hrát všechny dostupné áčkové tituly a nejnovější hry, za 259 Kč měsíčně by se jednalo o skvělou službu. Na Stadii však plno titulů chybí, nebo je potřeba si je dokupovat. S předplatným Pro jsou sice na spoustu her i více než 50% slevy, ale i tak nás nutnost si hry dokupovat poměrně nepříjemně překvapila.

Na druhou stranu, pokud neprahnete po úplných novinkách a chcete si vyzkoušet méně známé hry v té nejlepší kvalitě, budete se Stadiou spokojeni.

Pokud vás zajímá, jaké hry na Stadii najdete, mrkněte na tuto stránku na Wikipedii. Pokud je hra zapsána v kolonce Stadia Pro, znamená to, že je možné nebo bude možné hrát ji v rámci předplatného zdarma. Pokud hra v kolonce Stadia Pro chybí, znamená to, že abyste si ji mohli zahrát, je potřeba si ji dokoupit.

Shrnutí

Google Stadia nás nenadchla, ale ani neurazila. Nabízí jednoduché a přehledné rozhraní a možnost zahrát si ve vysoké kvalitě i na velmi starém hardwaru. Doufáme, že nabídka her se bude postupně rozšiřovat, a že na Stadii přibyde i mnoho áčkových titulů, které půjde hrát v rámci předplatného zdarma.