5 nejdražších rozvodů v historii

Rozvod je vždy velmi drahá záležitost – často dražší než svatba. Navíc se zdá, že s majetkem manželů roste i cena rozvodu. Kolik stál rozpad manželství tyto miliardáře a jaké byly ty nejdražší rozvody v dějinách?
Logo Fondik.cz
Od
redakce Fondik.cz
Kategorie:
Zajímavosti ze světa financí
21/5/2019

1. Mel Gibson a Robyn Moore

Třicetileté manželství slavného herce bylo oficiálně ukončeno roku 2011, pár spolu však nežil už 5 let předtím. O rozvod zažádala Robyn z důvodu „nepřekonatelných rozdílů“ a Gibsonovy nevěry. Protože manželé neuzavřeli předmanželskou smlouvu, Robyn získala při rozvodu polovinu hercova majetku, která měla v té době hodnotu 425 milionů dolarů (tehdy asi 7 a půl miliardy korun).

2. Dmitrij Rybolovlev a Jelena Rybolovleva

Manželka ruského oligarchy, sběratele umění a majitele monackého fotbalového klubu podala žádost o rozvod roku 2008 a ohledně majetkového vyrovnání se s ním soudila ještě dalších 6 let. Původně požadovala polovinu jeho majetku v hodnotě 4 a půl miliardy dolarů, nakonec však získala „jen“ 600 milionů dolarů, podle tehdejšího kurzu tedy 12,6 miliardy korun.

3. Rupert Murdoch a Anna Torv

Murdoch, mediální magnát a jeden z nejvlivnějších lidí světa, se s Annou Torv rozvedl po 33 letech manželství kvůli výrazně mladší milence, kterou si vzal pouhé dva týdny po rozvodu. Anna odešla s „bolestným“ ve výši 1,7 miliardy dolarů, tedy 59 a půl miliardy korun.

4. Alec Wildenstein a Jocelyn Wildenstein

Jocelyn Wildenstein nejspíš znáte jako živoucí příklad nepovedených plastických operací. Je ale také příkladem jednoho z nejpovedenějších rozvodů – odešla od něj totiž s 2,5 miliardami dolarů (tehdy asi 85 miliard korun) a zárukou ročního kapesného ve výši 100 milionů dolarů na dalších 13 let. Ani bohaté vyrovnání jí však nezaručilo spokojený život - o svůj majetek se neuměla postarat a loni musela vyhlásit bankrot.

5. Jeff Bezos a Mackenzie Bezos

Zpráva o rozvodu zakladatele Amazonu a současného nejbohatšího muže planety proběhla novinami všude na světě. Důvodem rozpadu pětadvacetiletého manželství byl Jeffův mimomanželský vztah odhalený roku 2018. Mackenzie získala rekordní částku 37 a půl miliardy dolarů, v přepočtu tedy 881 miliard korun, a díky rozvodu se tak stala 4. nejbohatší ženou na světě.