Rozhlasová moderátorka Terry Gross radí, jak snadno navázat konverzaci a prolomit ledy

Známá americká moderátorka a producentka Terry Gross má tip pro všechny, kterým se obtížně navazuje kontakt s druhými lidmi. Podle Gross k úspěchu stačí položení jedné jednoduché otázky, ve které se odrazí vaše empatie, a která tak prolomí všechny ledy.
Logo Fondik.cz
Od
redakce Fondik.cz
Kategorie:
Zajímavosti ze světa financí
20/1/2019

"Řekněte mi něco o sobě," ptá se Terry Gross svých hostů a právě tato krátká věta je podle ní tím nejlepším způsobem, jak začít komunikovat s druhým člověkem. Přijde vám zbytečně jednoduchá?

Právě v tom tkví podle Gross její kouzlo. Otázka neudává směr a druhé tak příliš nesvazuje. Zároveň dává člověku velký prostor k tomu, aby se rozpovídal o tom, o čem on sám chce.

Dejte druhému prostor odhalit, kdo doopravdy je

„Začít zeširoka dává vašemu konverzačnímu parťákovi prostor odhalit, kdo doopravdy je,“ řekla New York Times rozhlasová moderátorka, která za svou kariéru vedla přes 14 tisíc rozhovorů. Ve svých pořadech zpovídala hosty z různých profesí, a mohla si tak na vlastní kůži vyzkoušet, jaké komunikační triky fungují nejlépe.

Důležité je také všímat si řeči těla. Pokud je člověk stažený a vy máte pocit, že se vám nechce příliš svěřovat, můžete si pomoci tím, že trochu uvolníte atmosféru a přestanete se ptát na osobní věci. Některým lidem trvá, než si k druhému vybudují důvěru, a právě obecnější a méně náročná konverzační témata mohou druhým poskytnout prostor na to, aby si k vám našli cestu a měli chuť se s vámi bavit o podstatnějších věcech.

Podle Gross se tyto tipy dají využít nejen při rozhovorech, ale i v práci. Ocenit je můžete hlavně během networkingu a při různých firemních akcích, kde je často formální atmosféra, a kde proto může být pro některé lidi těžké se uvolnit a navazovat kontakt.