Zlozvyky se nevyhýbají ani miliardářům: Bill Gates bojoval s prokrastinací, Elona Muska trápila závislost na kofeinu

Napadlo vás někdy, jestli současní světoví miliardáři museli ve svém životě překonávat nějaké překážky? Byla jejich cesta za úspěchem snadná a pomohlo jim hlavně štěstí, nebo i oni museli bojovat s problémy, které trápí i nás ostatní? Web CNBC nedávno přišel se zprávou, která vás možná překvapí. Miliardáři Bill Gates, Elon Musk a Mark Cuban se mu svěřili, že během svého života bojovali s několika zlozvyky.
Logo Fondik.cz
Od
redakce Fondik.cz
Kategorie:
Zajímavosti ze světa financí
8/1/2019

Prokrastinátor Bill Gates

Zakladatel Microsoftu Bill Gates se CNBC svěřil, že během svého studia na Harvardu často bojoval s prokrastinací. A nebyl to prý jen tak obyčejný prokrastinátor - Gates byl schopný své povinnosti odkládat až do poslední chvilky a jeho studium kvůli tomu trpělo.

Zakladatel Microsoftu Bill Gates.

Prokrastinovat se nakonec odnaučil až v byznyse. "Nikdo nebyl zvědavý na to, že jsem mu důležité věci posílal na poslední chvíli," říká k tomu Gates. A tak se rozhodl svůj zlozvyk proměnit v přednost a naučit se být dochvilným. Jako inspirace mu prý posloužili studenti, které potkal na Harvardu (Gates sám studium nedokončil). Začal si hlídat termíny a snažil se pracovat tak, aby vždy vše odevzdal první. Dnes po letech Gates přiznává, že právě dochvilnost, důslednost a hlídání termínů mu pomohly v kariéře uspět.

Kofeinový závislák Elon Musk

Jeden z nejobdivovanějších podnikatelů světa Elon Musk platí za velkého dříče. Je schopný pracovat až 120 hodin týdně a je o něm známo, že pro splnění svých pracovních cílů obětuje všechno ostatní. Musk na sebe prozradil jeden zlozvyk, který ho ale v práci ničil natolik, že s ním musel přestat.

Vizionář Elon Musk.

"Bývaly časy, kdy jsem za den vypil asi 8 plechovek dietní coly. Nebylo to dobré, cítil jsem se napjatý a věděl jsem, že mé tělo v sobě má příliš mnoho kofeinu," popsal Musk pro magazín Auto Bild. Musk má však silnou vůli, a tak se rozhodl tento zlozvyk omezit. Dnes pije daleko více vody a navíc žije zdravě a více sportuje.

Špatný komunikátor Mark Cuban

Křičení není tím nejlepším způsobem, jak si u lidí získat autoritu. Právě tohle se musel během svého života naučit podnikatel Mark Cuban. "V práci jsem často křičel na všechny, i na mého byznysového partnera," přiznal Cuban.

Podnikatel a investor Mark Cuban.

Později si však uvědomil, že křik jen zvyšuje hladinu stresu a u všech způsobuje akorát nervozitu. Cuban si tak dal záležet na tom, aby svou komunikaci zlepšil, a aby se z něj stal šéf, který si získá respekt i bez zvýšeného hlasu.

Dnes je Cuban jedním z nejúspěšnějších lídru v Americe a největší zásluhu na svých úspěších přikládá právě správné komunikaci.