Bílý lanýž o hmotnosti více než 1kg byl prodán hongkongskému kupci za 141 000 dolarů na mezinárodní aukci

Uchazeči z celého světa soutěžili o 1,04 kg vážící bílý lanýž, který byl součástí balíčku zahrnujícího pobyt v Piemontu pro čtyři osoby, italská vína a 5kg panettone.
Od
redakce Fondik.cz
Kategorie:
Zajímavosti ze světa financí
17/11/2023 7:33 PM

Hongkongský zámožný obyvatel se opět stal vítězem mezinárodní aukce, když přeplatil kupující z celého světa a odnesl si ceněný bílý lanýž z Alby. Tento kus o hmotnosti 1,04 kg (2,3 lb) byl prodán za 1,1 milionu hongkongských dolarů (140 845 amerických dolarů). Což je rekordní výše, běžné ceně lanýže se věnujeme v samostatném článku.

Položka, která zahrnovala tento exemplář, připomíná aukci z roku 2019, kdy byl lanýž podobné velikosti prodán za 1,03 milionu hongkongských dolarů.

V Hongkongu se aukce konala společně s charitativní galavečeří, kterou hostil šéfkuchař Romeo Morelli z piemontské restaurace Castellana v hotelu Mandarin Oriental Hongkong, kde si hosté před dražbou vychutnali šestichodové menu s hojným použitím bílého lanýže.

Italský šéfkuchař byl však na galavečeři přítomen a dokonce si vtipkoval o tom, že si užívá akci „z druhé strany“.

„Je skvělé, že tradice pokračuje a možná se příští rok zase zapojím,“ řekl Bombana. „Ale jsem rád, že další lidé podporují tuto věc. Myslím, že je to nádherné.“

Počáteční nabídka za celou položku - která zahrnovala pětidenní, výlet za bílými lanýži v Piemontu pro čtyři osoby, lahve vynikajících italských vín a obrovský 5kg panettone - byla stanovena na 100 000 hongkongských dolarů a rychle stoupala, jak nabídky přicházely z celého světa.

Autor: Vladimír Daněk, Zdroj: South China Morning Post, Foto: Facebook/@Castello di Grinzane Cavour

No items found.