Dluhopisový fond Jistota – investujte do státních a korporátních dluhopisů s Allianz fondy

Dluhopisový fond Jistota je zde pro opatrné investory, kteří chtějí investovat převážně do dluhopisů. Bude vám vyhovovat jeho strategie a jaký můžete očekávat výnos?
Od
redakce Fondik.cz
Kategorie:
Kde investovat
6/12/2020 1:00 AM

Otevřený podílový fond Jistota patří mezi interní fondy Allianz. Má velmi nízký stupeň investičního rizika a je zajímavou alternativou termínovaných vkladů či spořících účtů. Navíc neobsahuje měnové riziko. Konzervativní investiční strategie však neznamená automaticky nízký výnos. Dluhopisový fond Jistota v minulosti již několikrát překvapil.

druh fondu:dluhopisový
měna:CZK
investiční horizont:5 let a více
investiční riziko:2 (na stupnici 1 až 7)

Jistota je jistota! Konzervativní strategie s tahem na branku

Dluhopisový fond Jistota je skvělým příkladem konzervativní investiční strategie a nízké míry rizika. Investuje nejen do státních a korporátních dluhopisů, ale také do dluhopisových fondů, hypotečních zástavních listů, státních pokladničních poukázek, depozitních certifikátů a termínovaných depozit. Nejvýznamnější pozice v portfoliu spadají regionálně do České republiky.

S dluhopisovým fondem Jistota alespoň na 5 let

Investice do dluhopisového fondu Jistota prostřednictvím Allianz fondů je atraktivní příležitostí pro méně zkušené a konzervativní investory s delším časovým horizontem. I oni však musí počítat s tím, že hodnota dluhopisového fondu může být ovlivňována změnami tržních úrokových sazeb a cen dluhopisů.

Dlouhodobá výkonnost dluhopisového fondu Jistota

V období od roku 2008 do 2016 dosáhl fond Jistota s výjimkou roku 2013 vždy kladné roční výkonnosti. V roce 2013 byla výkonnost -1,32 %. V roce 2016 fond zaznamenal roční výkonnost 0,36 %. Výkonnost od založení přesahuje 47 %.

No items found.