Generali fond Zlatý - zlato je prověřená pojistka pro období krize

Speciální smíšený Generali fond Zlatý je zde pro investory, kteří chtějí v dlouhém horizontu získat vysoké zhodnocení díky růstu cen zlata, stříbra a ostatních drahých kovů včetně akcií těžařských firem. Je zlato skutečně sázkou na jistotu?
Od
redakce Fondik.cz
Kategorie:
Kde investovat
6/12/2020 1:00 AM

„Peníze nejsou všechno... jsou tady ještě zlato a cenné papíry.“ Citát Karla Gotta je ve vzácné shodě s investičním přístupem Generali Fondu Zlatý, který se v nabídce Generali fondů objevil v roce 2006. Tento fond v dlouhém investičním horizontu přináší sice vysoké investiční riziko, ale také potenciálně velmi vysoké zhodnocení. Investovat do cenných kovů a akcií můžete již od 500 Kč měsíčně.

druh fondu:speciální smíšený
měna:největší podíl fondu alokován v EUR, USD a CZK
rok založení fondu:2006
investiční horizont:8 let a déle
investiční riziko:6 (na stupnici 1 až 7)

Zlato jako recept pro uchování hodnoty peněz

Hlavní výhodou zlata je jeho nezávislost. Po tisíce let tento cenný kov dokazuje, že si dokáže udržet hodnotu i v těžkých dobách. Světové války, ekonomické krize, hyperinflace i další geopolitické problémy ho neohrožují. Zlato je zcela bez nadsázky pojistkou pro špatné časy. Fakt, že jeho hodnotu neovlivňují vlády, kurzy měn ani rating z něj dělá zajímavou investiční příležitost.

Smíšený Generali fond Zlatý investuje do širokého portfolia převoditelných cenných papírů zaměřených v první řadě na oblast drahých kovů (zlato, stříbro a skupina platinových kovů) a všech dalších relevantních sektorů. Další část prostředků fondu směřuje do korporátních dluhopisů firem, které se zabývají těžbou, převozem, skladováním či obchodem s drahými kovy. Fond v menší míře investuje také do nástrojů peněžního trhu. Měnové riziko je zajišťováno.

Třpytivá diverzifikace i pro drobné investory

Zlato a další drahé kovy se chovají zcela jinak než akcie a dluhopisy. Právě to z nich dělá vhodný nástroj pro optimalizaci portfolia. Zájem držet v portfoliu drahé kovy aktuálně velkým investorům chybí, protože výkonnost standardních aktiv je na vysoké úrovni. Historie však již několikrát ukázala, k jak výraznému nárůstu ceny zlata může během krátké doby dojít. Zlato si svou reálnou hodnotu drží. Právě to je příležitost pro drobné investory, kteří mohou investovat volné finanční prostředky na více než 8 let. Při vysokém stupni rizika mohou potenciálně dosáhnout skvělého zhodnocení.

Dlouhodobá výkonnost Generali fondu Zlatý

Drahé kovy jsou specifickým aktivem s vysokou kolísavostí hodnoty a potenciálně vysokým růstem v období krize. V uplynulých několika klidných letech tak fond dosahoval výkonnosti pohybující se v záporných číslech. Změna přišla v roce 2016, kdy byla výkonnost fondu 22,02 %.

No items found.