Smíšený fond Dynamika - za globálními akciemi a výnosem s Allianz fondy

Smíšený fond Dynamika představuje v nabídce Allianz fondů zajímavou investiční příležitost pro dynamické investory, kteří chtějí investovat převážně do akcií v rámci globálního akciového trhu.
Od
redakce Fondik.cz
Kategorie:
Kde investovat
6/12/2020 1:00 AM

S cílem dosáhnout v dlouhodobém horizontu kapitálového růstu preferuje smíšený fond Dynamika investice do akcií. Konzervativní složku tvoří dluhopisy zemí Evropské unie. Je pro vás taková strategie zajímavou investiční příležitostí?

druh fondu:smíšený
měna:EUR
investiční horizont:10 let a déle
investiční riziko:5 (na stupnici 1 až 7)

Velká jména od Amazonu po Apple a Cisco

Investiční strategie smíšeného fondu Dynamika umožňuje portfolio manažerovi investovat 65 až 85 % aktiv fondu do akcií v rámci globálního akciového trhu. Fond má zájem o velké a stabilní společnosti s vysokým růstovým potenciálem při zachování stanoveného rizikového profilu. Konzervativní část portfolia je složena z dluhopisů zemí Evropské unie. Měnové riziko je převážně zajištěno.

Jako investor smíšeného fondu Dynamika investuje do akcií takových společností jako Apple, Microsoft, Comcast, AT&T, Cisco, Intel, Amazon či Exxon Mobil. Hlavním investičním směrem fondu jsou tak informační technologie a telekomunikace.

Allianz fondy plní přání dynamickým investorům

Smíšený fond Dynamika je skvělým příkladem fondu, který má dostatečně vysokou dynamiku pro zkušené investory, ale zároveň se snaží riziko minimalizovat dlouhým investičním horizontem, pečlivou volbou akcií, diverzifikací a v neposlední řadě také konzervativní složkou v podobě dluhopisů rozvinutých zemí Evropské unie. Tato investiční strategie bude rezonovat nejvíce s odvážnými investory, kteří neztratili respekt z rizika.

Dlouhodobá výkonnost smíšeného fondu Dynamika

V období od roku 2012 do 2016 dosáhl akciový fond vždy kladné roční výkonnosti. V roce 2012 byl roční výnos úctyhodných 17,68 %. V roce 2016 měl fond roční výkonnost 2,96 %. Výkonnost od založení fondu se pohybuje mírně pod úrovní 40 %. Nezapomeňte na to, že údaje o minulých výnosech nejsou zárukou budoucích výnosů.

No items found.