3 investorská přání, která vám podílové fondy Komerční banky splní

Do světa investování do podílových fondů vstupuje každý investor nejen s představou o zhodnocení volných finančních prostředků, ale také celou řadou požadavků na investiční společnost. Seznamte se s podílovými fondy Komerční banky a zjistěte, jaká přání vám mohou splnit.
Od
redakce Fondik.cz
Kategorie:
Kde investovat
6/12/2020 1:00 AM

1. přání: Chci stabilní investiční společnost

Při výběru podílového fondu byste se měli zajímat o to, jaká investiční společnost fond spravuje a jak dlouho na trhu působí. Hledáte-li stabilitu a zkušenosti, je Komerční banka rozumnou volbou. Založena byla v roce 1990 vyčleněním ze Státní banky československé. Aktuálně je z většiny vlastněná finanční skupinou Société Générale.

Kvalitu služeb a skvělý přístup k zákazníkům, kterých je více než 1,7 milionu, stvrzuje jedna z největších bank na našem trhu prestižním titulem Banka roku 2016. Komerční banka je častým partnerem klientů z řad komerční sféry právě kvůli vysoké stabilitě a husté síti poboček.

2. přání: Chci začít investovat snadno a
rychle

Když víte, že jsou pro vás podílové fondy atraktivní, rozhodně nechcete být limitování přísnými podmínkami a složitými procesy. Chcete začít investovat snadno a rychle! Komerční banka je důkazem toho, že to jde. Dokonce i úplný začátečník se v úvodu rychle zorientuje. Minimální vklad do podílových fondů Komerční banky je 300 Kč měsíčně, případně 5000 Kč jednorázově. V případě zájmu o fondy Komerční banky na sebe stačí zanechat kontakt na některé z poboček. Vše je možné řešit také online v aplikaci MojeBanka nebo na infolince.

Komerční banka vám umožňuje začít rychle investovat, ale také rychle získat investované peníze zpět. Díky garanci zpětného odkupu podílových listů za jejich aktuální hodnotu získáte peníze obvykle do týdne od odeslání žádosti. Poplatek při odkupu je 0 %. Z likvidity investice tak nemusíte mít obavy. Peníze si můžete vybrat, kdykoliv je budete potřebovat.

3. přání: Chci mít možnost výběru

Komerční banka má v nabídce podílové fondy s různou mírou rizika i potenciální výší výnosů. Na výběr máte od krátkodobých investic s investičním horizontem 1 až 2 roky po akciové fondy s horizontem 5 a více let. Vždy máte možnost se jako investor rozhodnout pro konkrétní investiční strategii. Pouze vy tak výběrem rozhodujete o tom, jakou míru rizika jste ochotni podstoupit. Celkem se v nabídce nachází přes 70 fondů pro rozdílné cílové skupiny investorů.

Třetí přání týkající se možnosti výběru je tak beze zbytku splněno. A jaké fondy Komerční banky patří u českých investorů k těm nejvyhledávanějším? V případě zájmu o doplňkové penzijní spoření se jedná o Penzijní fond Komerční banky, ve kterém spoří více než 446 tisíc lidí. Představuje ideální způsob, jak se díky kolektivnímu investování zabezpečit na důchodový věk.

Odvážnější investory s ochotou tolerovat výkyvy kurzu oslovuje fond IKS Balancovaný dynamický. Portfolio tvoří příležitosti na dluhopisových a akciových trzích střední a východní Evropy. Podíl zmíněných aktiv je stanoven ve statutu fondu. Minimální podíl akciové části je 30 %. Dluhopisy tím pádem nesmí přesáhnout hranici 70 %. Dynamické investory se zájmem o investování do zahraničních cenných papírů zaujme fond IKS Akciový - Střední a východní Evropa. Podíl akcií v portfoliu kolísá v rozmezí 80 až 100 %. Portfolio manažer vyhledává příležitosti na akciových trzích střední a východní Evropy. Doporučená doba investice je 5 a více let.

Pro investici na 3 roky se jako zajímavá možnost jeví fond IKS Dluhopisový PLUS, který vkládá prostředky do státních a podnikových dluhopisů. V drtivé většině případů pochází dluhopisy od emitentů z Evropy, statut však povoluje zastoupení i jiných regionů. Minimálně 30 % majetku představují české státní dluhopisy.

Nechcete-li riskovat s dluhopisy emitentů ze zahraničí, je pro vás určen vysoce konkurenceschopný fond KB Dluhopisový. Založen byl v roce 2007. Portfolio je složeno z českých státních dluhopisů. Minimální doba investice by měla být 2 roky. V žebříčku společnosti Lipper získal tento fond maximální hodnocení za schopnost uchovat hodnotu majetku investorů. Pro velmi konzervativní klienty založila Komerční banka v roce 2000 fond IKS Balancovaný - konzervativní. V jeho portfoliu narazíte na české státní dluhopisy, podnikové dluhopisy emitentů ze střední a východní Evropy a akcie. Dluhopisy a hotovost tvoří minimálně 85 %. Doporučený investiční horizont je u tohoto fondu stanoven na 3 roky a déle.

Přání splněna, jde se investovat

Komerční banka nabízí stabilitu, přívětivé podmínky pro malé investory a širokou nabídku fondů s pestrou mírou rizika i potenciální výší výnosů. Začít investovat do podílových fondů je s „Komerčkou“ maximálně jednoduché, a proto je pouze na vás, kdy se rozhodnete udělat první krok.

No items found.